Лазебна зазначила, що довічне утримання – це окремий закон. Вони не прив'язані, на жаль, до відповідних соціальних гарантій. Про це вона заявила в інтерв'ю програмі "Перехресний допит".
Більше читайте тут Що буде з пенсіями та коли ФОПи отримають гроші: відверте інтерв'ю з Мариною Лазебною
"Коли я про це кажу, мені говорять, що їх (суддів – 24 канал) – 3 тисячі. Я кажу, що мені байдуже скільки, головне, що 11 мільйонів і 3 тисячі треба розрівнювати. Не може бути розриву між максимальною і мінімальною пенсією. Це я зараз не про суддів, а взагалі. Це питання несправедливості і недовіри. Що б ти потім не робив – люди тобі не вірять", – сказала Марина Лазебна.
Що кажуть в уряді
На запитання, як на це реагує Кабінет Міністрів, вона відповіла: "В уряді говорять: "Де брати гроші?". Найголовніше – розуміють, що так більше не може бути. Це метастазні системи, які перекручувались 30 років. Їх треба вирівнювати".
Зверніть увагу Пенсії суддів в Україні у 12 разів вищі, ніж у військових: скільки отримують служителі Феміди
За її словами, в уряді підтримують законопроєкти, але все впирається в фінансовий ресурс і можливості держави. Та додала: "Ми мріємо, щоб у нас економіка розвивалася кращими темпами. Треба боротися з тіньовою економікою, говорити про сплату податків усіма категоріями".
Дивіться інтерв'ю з Мариною Лазебною на 24 каналі:
Які пенсії отримують українці у 2021 році
Джерело: Пенсійний фонд України
- Звичайна пенсія – 3,7 тисячі гривень.
- Військова пенсія – 5,6 тисячі гривень.
- Пенсія з інвалідності – 2,8 тисячі гривень.
- Пенсія через втрату годувальника – 3,2 тисячі гривень.
- За вислугою років – 3,4 тисячі гривень.
- Соціальні пенсії – 1,7 тисячі гривень.
- Пенсія судді – 77,3 тисячі гривень.