Раніше міністр оборони Рустем Умєров стверджував, що у разі прийняття рішення за категоріями повістку отримають всі. Однак метою є не покарати людину, а зняти питання безпеки.

Дивіться також Мобілізація через лотерею․ Як це працює в США, чи підходить Україні і кого відправляють на фронт

Питання чоловіків за кордоном

Нардеп "Слуги народу" та за сумісництвом голова української делегації в Парламентській Асамблеї НАТО Єгор Чернєв зазначає, що у законопроєкті про зміни в мобілізації фігурують чоловіки, які перебувають за кордоном.

Однак нардеп зазначив, що наразі “більше питань поки що, ніж відповідей" щодо цієї категорії військовозобов'язаних.

У новому законопроєкті передбачені заходи, які можуть бути застосовані до військовозобов'язаних за відмову з'явитися до ТЦК та СП, а також покарання за ухилення від мобілізації. Однак це не означає, що ці пункти будуть в остаточному варіанті законопроєкті.

Законопроєкт допрацьовують

  • Наразі опублікований законопроєкт від Кабміну не є остаточним – питання є до кожного пункту. Парламентський комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки заслухав авторів проєкту, після чого почався постатейний огляд всіх питань. Питання не означають, що вони неправильні – іноді вони написані так, що не зрозуміло, як саме їх трактувати.
  • Повідомляється, що на обговоренні Комітету були присутніми Валерій Залужний та Рустем Умєров. Зазначається, що Головнокомандувач жорстко не погоджувався з деякими пунктами – наприклад, залучення до армії судимих та ув'язнених. Також він наголошував, що йому потрібні люди – росіяни мобілізували вже 400 тисяч осіб.
  • Окрім цього, питання заборони на операції з нерухомістю, керування особистим транспортом, використання грошей порушував омбудсмен Дмитро Лубінець. Він зазначав, що це суперечить Конституції, тому ці норми мають бути допрацьовані. Згодом і частина нардепів повідомила, що ці пункти змінять.