Наразі деякі категорії українців можуть проходити військову службу за місцем проживання. Кому саме з українців можуть дозволити служити поблизу місця проживання, розбирався 24 Канал.
Дивіться також Сили оборони просуваються на флангах Бахмута, в самому місті діють деякі підрозділи, – Череватий
Хто може служити за місцем проживання
Наразі служити за місцем проживання під час дії воєнного стану мають право кілька категорій українських громадян. Усі вони містяться в законі "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Зокрема, у 23 статті цього закону зазначений перелік категорій громадян, яким можуть дозволити проходити службу за місцем проживання.
За місцем проживання можуть служити такі категорії українців:
- ті, хто виховує неповнолітню дитину самостійно;
- ті, хто виховує неповнолітню дитину з інвалідністю, зокрема, біологічні батьки або піклувальники, опікуни, батьки-вихователі, прийомні батьки;
- ті, хто виховує дитину, яка має одну з хвороб із переліку, наведеному в законі, зокрема, ДЦП, орфанні захворювання, інсулінозалежний цукровий діабет та низка інших хвороб;
- особи, на утриманні яких перебуває їхня повнолітня дитина з І чи ІІ групою інвалідності;
- ті, хто здійснює постійний догляд за хворою дитиною, дружиною, батьками або батьками дружини чи чоловіка;
- усиновителі, прийомні батьки, піклувальники, опікуни чи батьки-вихователі, які утримують неповнолітніх дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування;
- ті, хто має дружину або батьків (власних чи дружини) з ІІ чи І групою інвалідності;
- опікуни особи з інвалідністю, яка має недієздатність, у встановленому порядку підтверджену судом.
В Оформленні дозволу є нюанси
Попри це, в оформленні дозволу на службу за місцем проживання є кілька нюансів. Український юрист Михайло Лобунько розповів, що якщо мовиться про догляд за хворою дитиною, дружиною чи батьками, то така хвороба має бути підтверджена висновком лікарсько-консультативної комісії, котра діє в рамках закладу охорони здоров'я.
Юрист також зазначив, що принциповим для оформлення такого догляду є одна умова: спільне проживання з особою, за якою доглядатимуть. За його словами, саме воно вважається запорукою того, що доглядальник зможе виконувати свої обов'язки належним чином.
Верховна Рада ухвалила кілька законів щодо українських військових
- Український парламент 28 червня ухвалив закон, що звужує коло осіб, що можуть отримати відстрочку від мобілізації. Правка стосується тих, хто має родичів з інвалідністю.
- Того ж дня Верховна Рада 28 червня проголосувала за законопроєкт, який має врегулювати виплати та відпустки для українських захисників. Тепер наші військові матимуть 30 днів відпустки.
- Зрештою Володимир Зеленський підписав закон про виплати для військових. Тепер він вважається таким, що набрав чинність.