Начальник Харківського гарнізону та Сил оборони Харкова, генерал "Марсель", Сергій Мельник висловився про мобілізацію в Україні. За його словами, вона потрібна для того, щоб ми могли забезпечити військові частини певними спеціалістами, адже у війську повинні бути і штурмовики, і люди, які вміють мінувати та розміновувати, і снайпери, і водії, інженери, і медики, тобто всі категорії.

Дивіться також Від повістки – до "полігону": як відбувається процес мобілізації в Україні покроково

Нам потрібно поповнювати резерви

Мельник наголосив, що повинен прийти саме фахівець на своє місце. Генерал пояснив, що зараз таких людей шукають у цивільному житті, однак їх повинні також готувати, і по цих облікових військових спеціальностях повинні комплектувати ті військові частини, яким необхідний саме цей спеціаліст.

Практично так і є. Вибачте, але країна-агресор сьогодні нас перевищує по людях, мабуть, в 10 чи 15 разів, нам же якось потрібно поповнювати свої резерви і давати їм відсіч. Тому це така ситуація,
– сказав військовий.

Водночас він вважає, що ми повинні змінити підхід до кампанії і станом на сьогодні є законопроєкт у Верховній Раді. За його словами, закон про мобілізацію має бути такий виважений, він повинен враховувати всі аспекти.

Генерал "Марсель" наголосив, що потрібно, щоб людина прийшла в армію і розуміла, що вона та її родина соціально захищена.

Ми без мобілізації не обійдемося, це вже на віки з таким сусідом. Але повинно бути все чітко і виважено,
– зауважив Мельник.

Він також зазначив, що під час війни є багато непопулярних рішень, які потрібно все одно впроваджувати.

Якщо ми програємо, нікого не буде, ні нашої сім'ї. Всіх поставлять на коліна і розстріляють. Якщо виграємо — все. Тому немає іншого варіанту, але його і не буде. З таким ворогом тільки два — або смерть, або перемога,
– підкреслив військовий.

За словами генерала, ми повинні змінюватись так само швидко як змінюється війна. Водночас він наголосив, що закінчитись війна може тільки звільненням усіх територій.

До законопроєкту про мобілізацію залишилося 2190 правок

  • Комітет Верховної Ради із питань нацбезпеки й оборони продовжує розгляд поправок до законопроєкту про мобілізацію. Наразі "дуже важко" спрогнозувати, коли розгляд буде завершено. Розгляд законопроєкту прокоментували народні депутати від "Слуги народу" та "Голосу", а також члени комітету Верховної Ради з національної безпеки та оборони.
  • Нардеп від "Слуги народу" Ігор Копитін повідомив, що зараз депутатам-авторам правок надається право їх захистити на комітеті. Він зауважив, що деякі обговорення, особливо ті, що стосуються "соціально-болючих тем", займають "доволі тривалий час".
  • Саме через це складно прогнозувати термін, у який планується завершити розгляд правок.