Важливо, що 9 жовтня 2023 року Верховна Рада вдев'яте голосувала за продовження воєнного стану та мобілізації ще на 90 днів. Цього разу – до 14 лютого 2024 року. Водночас про те чи можна відмовитись від повістки, розповідала юристка компанії "Приходько та партнери" Тетяна Козян.

Дивіться також Електронний реєстр військовозобов'язаних: адвокат пояснив, чи варто очікувати на повістки в Дії

Законна відмова від повістки: чи це можливо?

Як зазначила юристка практики військового права, законна відмова від вручення повістки можлива в кількох випадках. Зокрема, громадянин, якому вручають відповідний документ, повинен мати конкретні та поважні причини, щоб відмовитись від нього.

Такий варіант розвитку подій можливий та цілком законний в окремих випадках, однак потрібно розуміти всі ризики та те, що відмовитись від отримання повістки без об'єктивних причин не можна,
– пояснила експертка.

Серед причини, які можуть бути підставою для відмови від повістки:

  • неправильні дані отримувача в повістці;
  • вручення повістки неуповноваженою особою;
  • відсутність печатки чи підпису комісара ТЦК та СП.

Водночас у разі відмови громадянина від повістки співробітник ТЦК повинен скласти відповідний акт у присутності свідків.

Однак пам'ятайте, що незначна помилка в повістці не є поважною причиною відмови від отримання повістки або неприбуття в ТЦК та СП у розумінні вимог закону,
– наголосила Тетяна Козян.

Додамо наостанок, що бити працівників ТЦК є поганим рішенням, якщо ви не хочете отримувати повістку. На Сумщині 44-річний чоловік побив одного з військових центру комплектування, перед тим облаявши його. Зараз він перебуває під цілодобовим домашнім арештом – йому загрожує до 5 років позбавлення волі.