Рішення про перехід до новоствореної церкви розглядали 23 лютого на сільських зборах. Його одноголосно підтримали усі парафіяни.
Читайте також: Хто приймає рішення про перехід парафії до ПЦУ: пояснення Епіфанія
На зборах була присутня громада церкви святого Архистратига Божого Михаїла, голова селищної ради Андріяшівки, протоієрей Сумської єпархії ПЦУ та духовенство і представники Московського патріархату.
Окрім того, наразі у всій районах Сумщини релігійні громади УПЦ МП проводять збори та обговорюють питання переходу в Православну церкву України.
Українська православна церква Московського патріархату має 393 парафії у Сумській області. Громада Андріяшівки першою приєдналася до ПЦУ в області. Загалом до Православної церкви України перейшли вже понад 350 парафій колишньої УПЦ МП. Найбільше з них – у Волинській області, де про вихід з Московського патріархату оголосило вже близько сотні парафій.
Як відбувається процес переходу парафій до ПЦУ
Як створювалась Православна церква України?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Саме за результатами їхнього звіту, Україні й надали дозвіл на створення Єдиної помісної церкви.
15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков у Єдину помісну незалежну церкву. Її офіційна назва звучить так – Православна церква України. Предстоятелем ПЦУ став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній. А кафедральним собором ПЦУ стане Михайлівський Золотоверхий собор у Києві.
Після створення ПЦУ під її юрисдикцію почали переходити парафії храмів УПЦ МП. В Україні також схвалили закон, згідно з яким, протягом 3 місяців УПЦ МП повинна перейменуватися на Російську православну церкву.