Про це 24 каналу розповів дипломат, експерт "Майдану Закордонних Справ" Олександр Хара.
Читайте також: Росія наробила помилок у своїх звинуваченнях на адресу України у збитті "Боїнга" над Донбасом
Щоб відвести від себе вину, Росія вкидає у інформпростір якомога більше безглуздих і неправдоподібних теорій. Це робиться, щоб дезорієнтувати, перш за все, західне суспільство. Тому що в Росії все контрольовано, і не треба нічого вигадувати, крім того, що постійно повторювати, що "Боїнг" збили українці,
– зазначає Хара.
При цьому дипломат звертає увагу на непрофесійність російських спецслужб під час створення інформаційних фейків. Як вважає експерт, це також показник того, що Росія зневажає всіх інших, роблячи таку відверту халтуру. Як, приміром, у випадку з інтерв’ю з працівниками ГРУ Олександром Петровим і Русланом Бошировим, яких підозрюють в отруєнні екс-офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії.
"У брехні двох грушників-убивць Петрова та Боширова є велика кількість нестиковок. Легенда в них – дірява. Це непрофесіоналізм спецслужб, тому що підозрювані в отруєнні Скрипаля навіть не вивчили легенду, чи їм її просто не створили. І фейк з "Боїнгом-777" – теж результат непрофесійності російських спецслужб, які не можуть вигадати більш-менш правдиву історію", – наголошує Олександр Хара.
За його словами, ця тема ще довго буде актуальною, а фейки з боку Росії щодо "Боїнгу-777" продовжуватимуться. Тому що міжнародна комісія з розслідування катастрофи працює далі.
Інформаційні фейки Росії – елемент боротьби, щоб справа щодо збитого "Боїнга" не дійшла до міжнародного трибуналу, щоб домогтися зняття санкцій. На Заході є друзі Путіна, які від нього отримують гроші. Є корисні ідіоти, які думають, що Україну та Росію можна примирити так, як свого часу Німеччина та Франція після двох воєн змогли створити ЄС. Але вони не враховують головне – окуповані Росією наші території, де кожен день убивають українців. А є ті, хто не розуміє ситуації. На всіх них розраховані фейки та пропаганда,
– підкреслив Олександр Хара.
Нагадаємо, нещодавно в Міністерстві оборони Росії заявили, що ракета, якою збили рейс MH17 на Донбасі, належала українській військовій частині. З’ясувалося, що з 1991 року в Україні не було зареєстровано ракету з таким серійним номером.
Що таке катастрофа MH17?17 липня 2014 року у небі над Донбасом був збитий пасажирський літак "Боїнг-777", який здійснював рейс з Амстердама до Куала-Лумпура. В катастрофі загинули усі 298 людей, що перебували на борту. У вересні 2016 року представники міжнародної слідчої групи заявили, що літак був збитий ракетою з комплексу "Бук", який на тимчасово непідконтрольну територію Донбасу завезли з Росії.