Про це 24 Каналу розповів політолог Ігор Рейтерович. Він зазначив, що публічно говорити про передачу зброї Путін та Сі Цзіньпін не будуть.
Дивіться також Зустріч Путіна та Сі Цзіньпіна: однією з головних тем буде Україна
Владімір Путін публічно не оголошуватиме прохання до Сі Цзіньпіня передати зброю Росії. Якщо щось подібне завуальовано звучатиме в кулуарах, то максимум зброї, на який може розраховувати російська сторона – те, що вони отримували до того.
Мовиться про стрілецьку зброю, можливо, якісь набої чи бронежилети. Не виключено, що можуть передати якусь частину комплектуючих в обмеженій кількості через, підкреслюю, треті країни – Іран, Білорусь, хоча з Білоруссю – це малоймовірно,
– зазначив Рейтерович.
Ігор Рейтерович про те, чому Китай не дасть зброю Росії: дивіться відео
Китай вчиться на помилках Росії у війні
Ключове стратегічне завдання Китаю, наголосив політолог, це модернізація власної армії, про що прямо і не прямо говорять сама китайська влада. На це є причина: війна Росії проти України показала, чого варта "друга армія світу".
"Зважаючи на те, що китайська армія озброєна здебільшого тим же, чим і російська, й сповідує ті ж тактичні і стратегічні принципи ведення війни, я думаю, що вони дуже уважно за цією війною спостерігають і розуміють, скільки і чого треба міняти їм", – зауважив політолог.
Тому, підсумував Ігор Рейтерович, Росія не отримає жодних ракет чи безпілотників безпосередньо від китайської влади. Втім якийсь мінімум буде надходити для того, аби Пекін зміг надалі тримати Росію на "короткому повідку".
Приїзд Сі Цзіньпіня до Росії: що відомо
- Лідер КНР Сі Цзіньпін 20 березня прибув до Москви на переговори з президентом Росії Владіміром Путіним. За його приїздом спостерігали онлайн тисячі людей.
- Дмитро Пєсков заявив, що однією з головних тем зустрічі двох лідерів буде Україна. Путін планує дати "роз'яснення щодо позиції Росії" про ситуацію в Україні.
- Речник українського МЗС Олег Ніколенко наголосив, що Україна уважно стежить за візитом голови КНР до Росії.