Наразі будівництво ведуть відповідно до графіку, так стверджує глава "Газпрому" Олексій Міллер, пише "ТАСС".
Важливо: Росія готова укласти договір про транзит газу з Україною: що про це відомо
Водночас він додав, що рішення влади Данії щодо прокладання газопроводу в її економічній зоні залишається ключовим питанням.
На сьогодні ще Рубікон не пройдений з однієї простої причини, що данська ділянка досить коротка і терміни будівництва становлять усього близько п'ять тижнів, тому, звичайно ж, шанс є,
– сказав він.
Міллер зазначив, що наразі побудовали понад 81% всієї протяжності газопроводу.
Через відсутність дозволів від Данії на будівництво скандального газопроводу в її територілальних водаї його побудова може затриматися на кілька місяців, а вартість – збільшитися. Проти будівництва "Північного потоку-2" також виступили такі країни, як: Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, Словаччина та США.
Що ще кажуть: "Північний потік-2" на межі зриву, – ЗМІ
Що таке "Північний потік-2"?Це – друга гілка вже наявного "Північного потоку". Його проект передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю у 55 мільярдів кубічних метрів газу на рік. Газопровід будують не тільки для того, щоб поширити свій вплив у Європі, а й щоб обійти транзитні збори України. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по 3 мільярди доларів.
Маршрут "Північного потоку-2": карта
Тим часом Європарламент схвалив оновлену газову директиву ЄС. Вона поширює дію європейського енергетичного законодавства на морські газопроводи, зокрема "Північний потік-2".
У ситуації з "Північним потоком-2" це означатиме, що за застосування правил ЄС до цього газогону відповідатиме, під наглядом Єврокомісії, – Німеччина. Тобто, "Газпром" не може бути єдиною компанією, яка користується трубопроводом.