Про це заявив прес-секретар російського посольства в Лондоні, коментуючи заяву британського міністра оборони Гевіна Вільямсона про нову оборонну стратегію в Арктиці.

Читайте також: Лондон допоміг Путіну отримати владу: шокуюче зізнання екс-голови британської розвідки

Закликаємо офіційний Лондон, який останнім часом активно просуває концепцію "Глобальної Британії", реалізовувати свої амбіції в інших сферах. Нічим не виправдані плани нарощування Великобританією військової присутності поблизу безпосередніх кордонів Росії, спричинять лише створення нікому не потрібною напруженості,
– підкреслив речник дипустанови.

Він додав, що Росія та інші арктичні країни розглядають регіон як простір для конструктивної взаємодії.

"Там немає і не повинно бути потенціалу для конфліктів", – наголосили у російському посольстві.

Нагадаємо, Велика Британія збирається перекинути 800 військовослужбовців на нову військову базу на півночі Норвегії вже у 2019 році. Цей крок Лондон робить у рамках "стратегії оборони Арктики" від російської загрози.

У чому небезпека дій Росії в Арктиці?Президент Росії Володими Путін нарощує потужне військо уздовж арктичного узбережжя. Навесні 2017 року Міністерство оборони Росії повідомляло, що добудовує в Арктиці військові містечка, а також відновлює мережу полярних аеродромів. Москва також заявила про намір розгорнути в Арктиці дві нові зенітні ракетні системи С-400 "Тріумф". У 2016 році завершилося будівництво великої військової бази "Арктичний трилисник" на Землі Франца-Йосипа.
Арктика охоплює центральну частину Північного Льодовитого океану, його регіональні моря, такі як Баренцове, Карське і Чукотське, а також території Канади, Данії, Фінляндії, Ісландії, Норвегії, Російської Федерації, Швеції та США.