Київська міська прокуратура вже викрила 15 учасників організованої групи, зокрема працівників п'яти столичних медичних закладів та членів лікарських комісій.
Дивіться також Вражаюча схема: на Київщині викрили "волонтера", який за гроші переправляв чоловіків за кордон
Їх звинувачують за статтею 332 про організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України.
Як працювала злочинна схема
Члени лікарських комісій розробили механізм фальсифікації документів, які засвідчували нібито наявність у чоловіків призовного віку тяжких захворювань.
Фальшиві діагнози надавали підстави визнати їх тимчасово непридатними для військової служби, усуваючи перешкоди для перетину державного кордону України,
– пояснили в Офісі Генпрокурора.
До схеми залучили осіб, які шукали охочих уникнути мобілізації, а також ті, хто безпосередньо виготовляв пакет необхідних документів. Це були:
- працівники різних медичних установ столиці,
- члени медико-соціальної експертної комісії та комісії з питань перевірки стану військового обліку.
Також учасники схеми обговорювали із замовниками "діагнози" та фіктивно оформлювали їх перебування на стаціонарному лікуванні у медичних закладах. Вартість послуги з виготовлення фальсифікованих медичних документів становила 3 тисячі доларів з особи.
Правоохоронці загалом провели 35 обшуків за місцем проживання та роботи учасників групи. Виявили грошові кошти, отримані внаслідок злочинної діяльності, чорнові записи, переписку на мобільних телефонах, відомості про внесення в базу eHealth фіктивних діагнозів тощо.
Яке покарання світить зловмисникам
За результатами слідчих дій 7 особам повідомили про підозру у сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України. Санкція статті 332 передбачає:
- позбавлення волі на строк від семи до дев'яти років;
- позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.