Судовий процес проти бізнесмена почався 24 травня. Справу розглядає вищий земельний суд Дрездена.
Зауважте 7 пакет санкцій – на підході: він може заблокувати банки з Росії, через які йдуть розрахунки
У Німеччині судять бізнесмена за обхід санкцій ЄС
Згідно з обвинуваченням Федеральної прокуратури, цей підприємець з округу Лейпциг з 2017 року постачав фірмам, пов'язаним з російськими спецслужбами, електроніку, яка може використовуватись у виробництві хімічної зброї,
– мовиться у повідомленні.
Прокуратура підозрює, що він, використовуючи мережу підставних фірм, обходив санкції ЄС, оголошені проти Росії за окупацію Криму.
Згідно з даними слідства, бізнесмен:
- продав у Росію предмет, який Федеральне управління з економічних питань та експортного контролю заборонило постачати Москві;
- щоб обійти заборону, організував закупівлю в Китаї аналогічного продукту і відправив його так званому "безпечному" адресату;
- 10 разів постачав у Росію продукцію без необхідн цього дозволів. Цими діями міг порушити закон про зовнішньоекономічну діяльність.
Прокуратура переконана, що обвинувачений знав, що ця продукція використовується для виготовлення ракет, ядерної, хімічної та навіть біологічної зброї. Тому її постачання порушує закон про контроль над озброєнням.
Попередньо відомо, що на першому засіданні суду бізнесмен переконував нібито діяв розумно та сумлінно, у міру своїх знань та переконань. Зокрема він заявив, що:
- перевіряв, чи потрібен для експорту продукції дозвіл Федерального управління з економічних питань та експортного контролю;
- його фірма намагалася з'ясувати, від кого отримує замовлення та чи задіяний замовник у військовій сфері;
- у часи Німецької Демократичної Республіки був курсантом військового училища та вивчав хімічну зброю;
- переконує, що вчився тільки ліквідовувати її наслідки, але не виробляти.
Останні новини щодо санкції проти Росії
- У квітні 2022 року Євросоюз запровадив 5 пакет санкцій проти Росії. Зокрема в країну заборонили експортувати напівпровідники, машини та транспортне обладнання на суму 10 мільярдів євро.
- Цю заборону в Росії відчують, адже країна не виробляє цю продукцію самотужки. Згідно з останніми дослідженнями, Китай не допоможе Росії з напівпровідниками, бо сам не справляється з попитом.
- Згодом Євросоюз розробив та узгодив ще 6 пакет санкції про Росії. Ці вже включають ембарго на російську нафту. Щоправда, цей процес блокувала проросійська влада Угорщини.
- Натомість 22 травня у Європарламенті закликали запровадити нафтове ембарго проти Росії без Угорщини.
- 24 травня радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що вже наступний, сьомий пакет санкцій міститиме блокування банків Росії. Мовиться про банки, через які здійснюються розрахунки міжнародної торгівлі, зокрема й за нафтовими контрактами.
Дивіться також – Овдієнко про санкції ЄС проти Росії: відео