Найважливіші новини України та світу за п'ятницю, 3 вересня:
Пожежа в костелі святого Миколая Джерело: ДСНС
У задній частині історичної будівлі костелу святого Миколая, що на вулиці Великій Васильківській, спалахнула пожежа.
Читайте також На Львівщині трапилась моторошна ДТП: фура розтрощила магазин, є загиблі
Загоряння сталось між першим і другим поверхами та швидко розповсюдилось на покрівлю будівлі.
О 22:40 пожежу локалізували, а о 23:26 – ліквідували. На щастя, жертв та постраждалих вдалося уникнути. Однак у залі костелу впала люстра, вогонь пошкодив орган та внутрішнє оздоблення костелу.
У столиці горів костел святого Миколая: Фото ДСНС
Дивіться відео з місця пожежі у костелі святого Миколая у Києві:
Довідка. Костел святого Миколая у Києві побудували у 1899 – 1909 роках у неоготичному стилі. Працював над ним легендарний архітектор Владислав Городецький, а проєкт розробляв Станіслав Валовський. Локдаун в Києві Джерело: УНН
З посиланням на власні джерела у ЗМІ повідомили, що в столиці запровадять жорсткі карантинні обмеження вже з 15 вересня.
Зверніть увагу Оборонна угода, 60 мільйонів допомоги та космічна співпраця: підсумки візиту Зеленського в США
За цими даними, кафе, ресторани, клуби та салони краси припинять свою роботу, а також буде обмежена робота метро.
Однак у Держпродспоживслужбі переконують, що причин для локдауну немає, бо ситуація під контролем. Голова служби Олег Рубан пояснив, що кількість хворих у столиці зросла через повернення людей з канікул та відпусток.
Зверніть увагу! За добу 2 вересня в Україні виявили майже 2 700 випадків коронавірусу. З них у Києві – 371, що є найбільшим показником серед міст та областей України. Семенченка залишили під вартою Джерело: Київський апеляційний суд
Терміни запобіжного заходу спливають 3 вересня Київський апеляційний суд розглянув скаргу Семена Семенченка про заміну запобіжного заходу з тримання під вартою на домашній арешт.
Однак судді не задовольнили апеляції екснардепа та залишили його в СІЗО, де він має перебувати до 11 вересня включно.
Розгляд скарги Семенченка розпочали ще 1 вересня, однак йому стало погано в залі суду й довелося викликати швидку. Медики наполягали на госпіталізації, але екснардеп відмовився.
Коротко про справу Семенченка: У березні 2021 року в СБУ заявили про припинення діяльності "приватної військової компанії", засновниками якої є Семен Семенченко та Євген Шевченко. 24 березня їм обом оголосили про підозру в організації незаконної схеми з вивезення військових запчастин з Росії. Через 2 дні Семенченка взяли під варту. У липні 2021 року Семенченку оголосили нову підозру в справі про незаконне зберігання зброї та боєприпасів за змовою групи осіб. 26 липня екскомандиру батальйону "Донбас" обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 11 вересня 2021 року включно. Зверніть увагу Дозволив "Беркуту" штурмувати Майдан: хто може бути причетний до відомого рішення судді Аблова
З'їзд "Слуги Народу" Джерело: "Інтерфакс"
Причина з'їзду – довибори Партія "Слуга Народу" в першій половині вересня збереться на з'їзд. Причиною цього називають довибори у Верховну раду на округах №184 та №197, адже партія має висунути своїх кандидатів.
Окрім того, члени "СН" планують на з'їзді організувати засідання політради та ради регіонів через низку робочих питань. Зокрема це стосується довиборів членів політради, призначення додаткових заступників та інші питання щодо розвитку партії.
Коротко про довибори у Верховну Раду Проміжні вибори до Верховної Ради України заплановані на 31 жовтня 2021 року на двох виборчих округах – №184 у Херсонській області та №197 у Черкаській. Причиною довиборів стало те, що депутат від округу №197 Олександр Скічко став очільником Черкаської ОДА, а депутат від округу №184 Ігор Колихаєв – мером Херсону. Цікаво ЦВК опублікувала календарний план позачергових виборів мера в Харкові
Російські навчання в Білорусі Джерело: "Интерфакс"
Масштаби навчань 10 вересня у Росії розпочнуться військові навчання "Захід-2021" під час яких частину військ відправлять на територію Білорусі.
За словами самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, участь його країни у російських навчаннях є важливою, бо "доведеться воювати разом".
Загалом на територію Білорусі Росія відправить понад 13 000 людей та 2 500 військових, 30 літаків та гелікоптерів та близько 350 одиниць бойової техніки.
Під час навчань можливі провокації Загалом у навчаннях візьмуть участь понад 200 тисяч людей. У сусідніх країн це викликає занепокоєння. і мова йде не лише про Україну.
У Литві вважають, що цими навчаннями Росія демонструє свою готовність до повномасштабного військового конфлікту, а Польща уже готова до російських провокацій з території Білорусі.
Також цікаво Викликає тривогу, – журналіст про бажання Росії створити в Білорусі військовий навчальний заклад
Коротко про "Захід-2021" Російські військові навчання "Захід-2021" триватимуть з 10 по 16 вересня 2021 року. Загалом до навчань залучать понад 200 тисяч осіб, 80 літаків та гелікоптерів, 140 танків, близько 110 гармат та реактивних систем залпового вогню та 15 кораблів. Білорусь залучили до навчань після телефонної розмови між Олександром Лукашенком та Володимиром Путіним.