Про те, що відбувається на 18-й день масових протестів у Білорусі, читайте у матеріалі 24 каналу.

Основне Масові протести в Білорусі: останні новини й що відомо – фото, відео

Протести в Білорусі

Вечірній розгін демонстрантів у Мінську

Близько 21:00 білоруські телеграм-канали почали писати про те, що мирних демонстрантів, які зібралися на площі Незалежності у Мінську, почали розганяти ОМОНівці.

Аби люди не втікали та не ховалися у "Червоному костьолі", що розташований поруч, силовики закрили двері до храму. Там перебували, зокрема, кілька журналістів, що ховалися від дощу. Тепер вони не можуть вийти на вулицю.

ОМОН закрив на вхід і вихід "Червоний костьол" у Мінську: відео

За якийсь час двері храму таки відкрили, тож люди змогли вийти звідти.

Окрім того, силовики тепер застосовують нову методику для захоплення демонстрантів. Вони беруть оточують їх у кільця, хапають по 20 людей водночас. Жінок поки відпускають, чоловіків саджають в автозаки.

кільце
Оточені ОМОНівцями протестувальники / Фото з соцмереж

За свідченнями очевидців, ОМОН розчистив площу Незалежності у Мінську, затримавши чоловіків. Жінок вони нібито відпустили. Наразі площа порожня.

Крім того, зник журналіст "Белсат" Артем Лява. Він знімав акцію на Майдані Незалежності.

Розгін демонстрантів у Мінську 26 серпня / Фото TUT.by

силовики
Силовики на площі Незалежності у Мінську під час розгону

Актуально "Люди вили від болю": затриманий мінчанин зумів зняти відео в автозаку

Відома білоруська активістка, 73-річна Ніна Багінська відбирає у силовиків свій прапор: відео

Як починався розгін демонстрантів у Мінську 26 серпня: відео

Зник інтернет

За кілька хвилин до розгону демонстрантів у Мінську почалися проблеми з інтернетом. Так, о 20:40 мобільний інтернет повністю перестав працювати в центрі міста. Оператор зв’язку А1 знизив швидкість мережі в столиці через відповідне розпорядження держорганів. Про це офіційно повідомили представники оператора.

Допит Алексієвич

26 серпня також відбувся допит нобелівської лауреатки, членкині Координаційної ради опозиції Світлани Алексієвич. Її викликали у Слідчий комітет Білорусі кілька днів тому.

Перед будівлею Слідкому Алексієвич вже чекало багато її прихильників. Вона виступила перед ними, як до, так і після свого допиту.

Що сказала Алексієвич:

  • Вона нічого не говорила слідчим, бо не має, що їм сказати.
  • Свої дії вважає законними і поки проходить у справі, в якій її викликали, свідком.
  • Алексієвич вважає, що сил Координаційної ради не вистачить, аби досягти необхідних змін у Білорусі. Відтак, за допомогою слід звертатися до світу та, може, навіть до Росії і Путіна.
  • Через жорстокі затримання та побиття перші три дні протистояння вона назвала минулим століттям.

Допит Алексівєвич тривав орієнтовно 40 хвилин.

Окрім того, після затримання кількох членів Координаційної ради, Слідчий комітет Білорусі викликав на допит ще двох її учасників – Марію Колеснікову та Павла Латушка. Їх звинувачують у спробах захоплення влади у країні.

Борт російської ФСБ у Мінську

Урядовий літак РФ, яким перевозять високопоставлених чиновників, приземлився ввечері 26 серпня у Мінську. Він вже прилітав у столицю Білорусі тиждень тому.

Це – спецборт російської Федеральної Служби безпеки. Мета його візиту, а також – хто ним прибув – невідомо.

Обшуки у домі Цепкала

Це цікаво Білоруські діджеї, яких арештували за пісню "Перемен", виїхали до Литви

Поки один із лідерів опозиції Валерій Цепкало разом із дружиною Веронікою та дітьми перебуває за кордоном, в його домі в Мінську влаштували обшук.

Хто і що шукає – невідомо: родичка, яка поки мешкає в домі Цепкалів, так перелякалася візиту, що не встигла роздивитися документів, які їй надали перед обшуком.

До слова, родина опозиціонерів вже виїхала з України. Зараз вони перебувають у Польщі.

Що ще відбувалося в Білорусі 26 серпня:

  • У Білорусі продовжили формувати ланцюги солідарності. У Мінську це зробили в мікрорайоні Уруч'є, а також біля будівлі Академії наук з продовольства.

Протести у Білорусі
Ланцюг солідарності у мінському мікрорайоні / Фото TUT.by

Протести в Білорусі
Ще один ланцюг солідарності / Фото TUT.by

  • Керівництво Мінського тракторного заводу має намір відправити у відрядження учасників загальнонаціонального страйку. Про те, що їх планують відрядити на Оршанський завод, повідомили самі працівники холдингу. У списках, які вже є на руках у кадровиків, близько 20 прізвищ.
  • Очільник страйкового комітету Мінського заводу колісних тягачів Олександр Лавринович отримав 10 діб арешту, інформує TUT.by. Його звинуватили в порушенні порядку організації масових зібрань.
  • Щонайменше троє працівників підприємства "Белшини" залишились без роботи через участь у страйку. Саме вони намагались організувати акцію протесту. Як повідомив один зі звільнених робітників, він залишився без місця праці начебто через прогул.
  • Тим часом правоохоронці знімають з будинків біло-червоно-білу символіку. Один з таких моментів потрапив на відео.
  • У Мінську затримали лікаря-онколога Дмитра Александрова. Він прийшов до Міносвіти на акцію для підтримки вчителів. Адже раніше Лукашенко заявив, що ті, хто не розділяє державну ідеологію, у школі викладати не повинні. Ніч лікар провів у ізоляторі, зараз він вдома, проте чекає на суд.

Що кажуть у МВС Білорусі

На акціях протесту 25 серпня затримали 51 громадянина. Про це повідомили у МВС Білорусі. За оцінками силовиків, на демонстрації опозиціонерів прийшли не більше 5 тисяч осіб. Акції на підтримку Лукашенка, як порахували правоохоронці, були "значно чисельнішими", понад 16 тисяч осіб у Брестській і Гродненській областях, а також у Мінську і Мінській області.

Головне про протести у Білорусі

  • Масові протести у Білорусі розпочалися ввечері 9 серпня та тривають досі.
  • Люди почали масово виходити на вулиці своїх міст, аби висловити свій протест проти фальсифікацій на президентських виборах. Перемогу на них начебто здобув Олександр Лукашенко, втім, демонстранти з цим незгодні.
  • ОМОН від самого початку мирних протестів жорстоко розганяв та затримував активістів. До них застосовували насилля і після затримання.
  • В хід силовики пускали кийки, гумові кулі, світлошумові гранати. У деяких випадках застосовували навіть бойові патрони.
  • У Білорусі офіційно підтвердили загибель чотирьох осіб під час акцій протестів. Правозахисники кажуть: жертв свавілля правоохоронців більше.
  • Постраждали від дій силовиків сотні демонстрантів, а кілька тисяч були затримані.
  • Люди вимагають: провести чесні вибори, звільнити усіх політв'язнів та покарати ОМОНівців, які били та катували мирних демонстрантів.
  • З 11 серпня у країні стартував загальнонаціональний страйк.
  • Опозиція, своєю чергою, створила Координаційну раду, мета якої – забезпечити мирну передачу влади в країні.