Росіяни не мають жодних скарг на умови перебування в українському полоні. Додамо, що тоді окупантів вдалося обміняти на 100 захисників України.
Дивіться також Схуд на 38 кілограмів: визволений український воїн розповів про катування у російському полоні
Розмова з полоненими
Секретаріату омбудсмена перед обміном 8 лютого вдалося поспілкуватися з полоненими росіянами та запитати в них, чи були у них якісь скарги щодо умов. Традиційно, росіяни відповідали чітке "ні".
Як розповіли полонені окупанти, вони отримували харчування, якісну медичну допомогу та здійснювали телефонні дзвінки родичам. Одному з росіян українські лікарі врятували ногу – чого він точно ніяк не очікував. Тож це ще раз підтверджує факт того, що Україна дотримується Женевських конвенцій.
Вразила історія, коли на запитання "Яка була мотивація йти на війну?", росіянин відповів: "Мені не було де жити". Однак після того, як отримав травму, бажає усім росіянам не йти в Україну на війну,
– розповів Лубінець.
Водночас російські військові самі ж розвіяли пропаганду свого президента. Окупанти заявили, що не бачили в Україні ні нацистів, ні неонацистів.
Розмова з російськими полоненими: дивіться відео
Обмін полоненими
- 8 лютого відбувся черговий обмін полоненими, завдяки якому додому повернулося ще 100 наших захисників. До своїх сімей повернулися нацгвардійці та прикордонники, тероборонці та захисники "Азовсталі". Це вже 51-й обмін у межах роботи за дорученням глави держави Володимира Зеленського.
- Цього разу додому повернулися 49 воїнів Національної гвардії України, 25 прикордонників, 26 військовослужбовців ЗСУ, зокрема, 11 тероборонців.
- Варто зазначити, що значна частина з них – а саме 84, брали участь в оборону Маріуполя. Окрім цього 82 військових були безпосередньо оборонцями "Азовсталі".
- Очільник ГУР Кирило Буданов зауважив, що загалом нашій державі вдалося повернути з російського полону 3 135 військових. Водночас в України ще багато роботи, адже багато українців лишаються бранцями Кремля.