Російські удари не тільки сіють смерть, але й ставлять під загрозу ядерну безпеку. Наприклад, через обстріл Харкова 4 квітня знеструмлена ядерна установка "Джерело нейтронів". У 2022 році вона також була під ударом.

Дивіться також Європа на гачку: частка російського скрапленого газу у поставках до ЄС зросла

Про деталі удару розповів голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький під час пресконференції у медіацентрі "Україна – Укрінформ".

Вчора ворог прицільно атакував сонячну електростанцію. Це перший, принаймні на моїй пам'яті, випадок цілеспрямованої атаки на об'єкт відновлюваної енергетики,
– сказав він.

Кудрицький підкреслив: мова саме про удар по тиловій сонячній електростанції (СЕС), не йдеться про атаку в межах зони бойових дій. Який саме об'єкт опинився під ударом, чиновник не назвав.

Оскільки зараз потеплішало, то загальне споживання електроенергії падає. Через це гострого дефіциту в енергосистемі, на щастя, нема. Але відбувається сезонне зростання виробництва електрики на СЕС, повідомив представник Укренерго.

2 квітня керівництво ДТЕК показало, в якому стані одна з теплоелектростанцій після обстрілу. На відео зафіксовано жахливі наслідки. Енергетики констатують: цивільний об'єкт перетворено на попіл.

Зранку 4 квітня з'явилася інформація, що Запорізька АЕС укотре на межі блекауту. Там через обстріл відключилася зовнішня повітряна лінія.

США допоможуть нашій державі відновити енергосистему після російських атак. Про це повідомила посол США Бріджит Брінк на зустрічі з міністром енергетики України Германом Галущенком. Зараз збирають інформацію про те, чого потребує Україна. Поки мовиться про високовольтне обладнання, автотрансформатори та устаткування для проведення ремонтів.

  • Військовий експерт Павло Нарожний розповів 24 Каналу, що восени доведеться купувати електроенергію за кордоном. Адже ворог нещадно б'є по енергетиці. До того ж зараз росіяни чітко б'ють по генерації, а не розпорошено, як це було торік (тоді були удари по трансформаторах і магістралях).
  • Наприклад, під час точного удару по Дніпровській ГЕС ворог чітко поцілив у машинний зал, знищивши турбіни. Щоб відновити електростанцію, потрібно до трьох років. Але Росія може вдарити по ГЕС і під час відновлення.
  • Слід сказати, що окупанти не обстрілюють атомні електростанції, які є основою енергетики України. Імовірно, тому, що ті побудовані з огляду на можливість авіаційного удару. Водночас загарбники зосередилися на атаках по теплових, сонячних і гідроелектростанціях.