В Офісі генпрокурора розпочали розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни. Наразі відомо про двох жертв – Герой України Олексій Вадатурський та його дружина Раїса.

До теми Не випадковість, а продумане вбивство, – Подоляк про загибель Вадатурського

"Ще двоє отримали мінно-вибухові травми та осколкові поранення", – зазначили в Офісі генпрокурора.


Знищений росіянами будинок / Фото Офісу генпрокурора


Наслідки обстрілу / Фото Офісу генпрокурора


Вирва після обстрілу / Фото Офісу генпрокурора

Що зруйнували окупанти

За останню ніч росіяни зруйнували десятки приватних будівель, багатоповерхівки та низку господарських споруд. Крім цього окупанти знищили такі об'єкти: готель, спортивний комплекс, два заклади освіти, СТО.

Зауважте Потужна атака на Миколаїв та провокація з обстрілом ворожого флоту: головне за 158 день війни

На місці обстрілів працюють прокурори, слідчі СБУ та поліції, експерти, рятувальники. В Офісі Генпрокурора наголосили, що на територіях, куди влучили ворожі боєприпаси, немає жодних військових об'єктів.

Що відомо про Олексія Вадатурського

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич зазначив, що вбивство Вадатурського – трагічна втрата для міста та всієї країни. Вбитий був генеральним директором найбільшої зерноторгової компанії "Нібулон".

Він повернув миколаївцям віру у те, що знову можемо стати суднобудівною столицею України. Маючи всі можливості та поважний вік, Олексій Опанасович не покинув нашу країну, а працював заради неї й до останнього залишався зі своїми людьми у рідному місті. Сподіваюсь, у цей важкий час Держава підтримає підприємство Олексія Опанасовича і його колектив,
– написав Сєнкевич.

Вадатурському у вересня виповнилося б 75 років. Forbes у 2021 році оцінював статки бізнесмена у 430 мільйонів доларів.

Реакція ОП

На вбивство сім'ї Вадатурських відреагували в Офісі Президента Володимира Зеленського. Зазначили, що бізнесмен не боявся викликів та відроджував судноплавство на Дніпрі та Південному Бузі.

"Олексій Вадатурський за понад 50 років трудового шляху зробив неоціненний внесок у розбудову регіону й розвиток аграрної та суднобудівної галузей нашої держави,– сказали в ОП.

Зверніть увагу – росіяни 31 липня вночі гатили по Миколаєву: дивіться відео