Кримський півострів важливий для Путіна не як територія з людьми. Якраз це диктатора хвилює в останню чергу. Про це 24 Каналу розповів політтехнолог Борис Тизенгаузен.

Читайте більше Бомба сповільненої дії: як Чорноморський флот став передвісником війни Росії з Україною

Територія для військових баз

Журналіст Віталій Портніков вважає, що підривом Каховської ГЕС Владімір Путін продемонстрував, що йому Крим не потрібен. Вигоду він отримував від півострова лише як від військової бази, плацдарму.

Водночас Каховське водосховище забезпечувало ті самі промислові об'єкти та об'єкти військової інфраструктури.

Крим потрібен Путіну, але як сакральний шматок землі без людей. Йому неважливо, хто там буде і чи буде хтось взагалі. Важливо, щоб там стояли військові бази, базувався флот. І сам Крим був його віхою як "збирача земель",
– зазначив Борис Тизенгаузен.

Російський диктатор спочатку загарбав український Крим, потім вирішив піти далі. Наступні спроби вже не закінчились успіхом, однак потішитись Путін міг хоча б з Криму. Але й це ненадовго.

"Це йому важливо для себе. А що Путіну важливо для себе буде важливішим, ніж багато речей. Особливо важливішим, ніж люди", – наголосив політтехнолог.

Великою проблемою те, що хоч що б не сказав чи не зробив Путін, для багатьох кримчан він досі буде "президентом світу". Очевидно, не для всіх, але дехто досі боготворить диктатора. Як і, власне, росіяни, яких відправляють воювати в Україну, а вони та родичі з "Ладою" і раді цьому.

Борис Тизенгаузен про важливість Криму для Путіна: дивитись відео

Як життя Криму ускладнить підрив Каховської ГЕС

  • Кримський півострів безпосередньо залежав від Каховського водосховища. Тому його підрив стане для Криму екологічною катастрофою – півострів на роки може залишитись без води. Усе тому, що вода до Північнокримського каналу просто перестане надходити.
  • Гауляйтер Криму Сергій Аксьонов намагався заспокоїти місцевих, запевняючи, що критичних проблем не виникне. Хоч і визнав, що справді Північнокримський канал може міліти. Водночас уже в день підриву ГЕС, 6 червня, мешканці півострова почали жалітись на коричневу воду з-під крана та перебої із водопостачанням.
  • У Криму намагаються досі замовчувати трагедію на Каховській дамбі. Окупаційна влада боїться, що у місцевих може розпочатись паніка.