"Це лише сухі цифри. За 5 років безпрецедентних викликів і непростих завдань ми працювали і намагалися, одночасно захищаючи країну від російської агресії, проводити реформи у всіх сферах суспільного життя", – сказав Парубій.

Читайте також: Гройсман склав повноваження і виголосив промову на першому засідання нової Ради

Текст промови Андрія Парубія:

Про національну безпеку

Відповідно нашим головним завданням було питання забезпечення національної безпеки. Саме вирішення цього питання було головним пріоритетом Верховної Ради України 8-го скликання. Це безпека військова, економічна, енергетична, інформаційна та гуманітарна.

Про армію

Наш парламент прийняв пакет законів, необхідних для створення сучасної української армії. Відбулася кардинальна реорганізація її структури від пострадянської до сучасної. Яка наближається до стандартів НАТО.

Верховна Рада прийняла комплексний закон про національну безпеку України. Цим законом ми заклали нові, сучасні стандарти безпеки для держави і громадян. Разом з тим безпековий блок потребує від нової Верховної Ради продовження реформи. Зокрема, законом про національну безпеку передбачено прийняття нових законів: про СБУ, зовнішню розвідку.

Читайте також: Які фракції будуть у новій Раді та хто їх очолить: список

Про боротьбу з корупцією

Для успішного розвитку нашої країни Верховна Рада створила систему антикорупційних органів: Вищий антикорупційний суд, НАБУ, САП, НАЗК. Законом ми запровадили електронне декларування для посадовців, яке є однією з найвідкритіших систем у світі. А систему держзакупівель Prozorro визнано однією з найкращих.

Про реформи

Прийнятими законами ми дали старт системним реформат у державі. Це і реформа децентралізації, яку я вважаю однією з найуспішніших у державі. Це і освітня реформа, і пенсійна, і медична.

Я особливо пишаюся, що Рада провела декомунізацію – ментальну, ідеологічну деокупацію нашої країни. Заборонено пропаганду антилюдських нацистського та комуністичного режимів. Я переконаний, що ви всі підтримаєте ці рішення.

Про українську мову і культуру

Стратегічним досягненням Ради вважаю ухвалений нами 25 квітня 2019 року Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Ми йшли до цього багато років, і ми змогли цей закон ухвалити.

Ми законодавчо розширили україномовний інформаційний та культурний простір.

Рада забезпечила ренесанс, відродження українського кіно, яке сьогодні ми можемо бачити в українських кінотеатрах.

Ми встановили обов’язкові частки українського мовлення у теле- і радіоефірах.

Читайте також: Перше засідання Верховної Ради ІХ скликання: онлайн-трансляція

Про героїв

Ми створили Міністерство у справах ветеранів. Законом встановлено День українського добровольця 14 березня. Рада ухвалила закон про надання бійцям УПА статусу учасників бойових дій. А також надала заслужені пільги для всіх учасників боротьби за незалежність України у 20-му столітті, усім жертвам нацистських переслідувань і політичних репресій.

Нашим парламентом затверджено ініціативу президента Порошенка про вітання "Слава Україні! Героям слава!" в ЗСУ.

Про релігію

Подією тисячолітнього значення стало створення незалежної Просланої церкви України, відновлення її єдності з Константинопольським патріархатом та усім православним світом.

Угода про асоціацію і безвіз з ЄС

Рада, як і я, займалась активно міжнародною діяльністю. Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС. Парламент опрацював і прийняв 144 необхідних для цього законів. І впродовж останніх років ми прийняли десятки законів, щоб наповнити Угоду про асоціацію реальним змістом.

Вважаю безвіз нашим етапним досягненням. Світ став відкритим для всіх українців. І цього ми досягли завдяки співпраці усіх гілок влади.

Міжнародна політика

Багато уваги я як голова парламенту докладав до розробки регіональної політики для створення Балто-Чорноморського поясу безпеки. І створення міжпарламентської асамблеї Україна-Грузія-Молдова стало одним з результатів цієї роботи.

Але нашим найвищим досягненням я вважаю закріплення в Конституції стратегічного курсу України до ЄС та в НАТО. І наша каденція домоглася безпрецедентного рішення, і все підготувала для того, щоб Парламентська Асамблея НАТО навесні 2020 року вперше відбулася в Києві.