Візит не входить до програми туру Пелосі. Однак про ймовірні зміни ЗМІ розповів високопоставлений урядовець Тайваню та офіційний представник США.
До речі Це буде випробування, – Куса припустив, як Китай відреагує на приїзд Пелосі на Тайвань
У Пентагоні цілодобово стежать за ситуацією
За словами тайванського чиновника, Пелосі може залишитись на Тайвані на ніч. Невідомо, коли саме спікерка приземлиться в Тайбеї.
Представники міністерства оборони США цілодобово працюють над моніторингом будь-яких переміщень китайців у регіоні та розробляють план безпеки.
Що цьому передувало
- Пелосі вирушила в Азію з робочими візитами 30 липня. Припускали, що вона приїде в Тайвань, попри негативну реакцію Китаю. Сама чиновниця говорила, що планує такий візит після 1 серпня.
- Однак через це Пекін може розгорнути військову агресію проти демократичного Тайваню. У повітряних силах КНР заявили, що "рішуче захищатимуть національний суверенітет".
- Тому виникли дискусії, чи дійсно Пелосі варто летіти у Тайвань. Члени Конгресу від обох партій закликали спікерку не відмовлятися від візиту, як цього вимагав Китай. Мовляв, відмова через протести буде рівносильна поступці Пекіну.
Дивіться більше – чи скасувала Пелосі візит на Тайвань: відео