Річ у тім, що це насамперед словацькі політики й питання України цікавить їх менше, ніж ми думаємо. Про це 24 Каналу сказав політолог Тарас Загородній, зауваживши, що у Словаччині більше говоритимуть, ніж щось робитимуть.

До теми Петер Пеллегріні став новим президентом Словаччини: яка в нього позиція щодо війни в Україні

Якою буде позиція Словаччини з новим президентом

До того ж Словаччина пропускає військові вантажі своєю територією. І коли до влади прийшов Фіцо – нічого не помінялося.

Ми ж повинні розуміти, що у словаків є власний інтерес. Є багато оборонних підприємств, які працюють, зокрема на забезпечення військових замовлень для України. Я вас запевняю, якщо щось станеться і люди на цих підприємствах почнуть втрачати роботу через політичну позицію цих панів, то там буде більше питань до них з боку словаків, а не України,
– зазначив політолог.

Він переконаний, що ми чутимемо багато заяв від Словаччини. Там можуть навіть почати щось затримувати, але без такого пафосу та завзяття, як це робить Угорщина. Отже, такої поведінки як від Угорщини – не слід чекати від Словаччини.

"Загалом у Словаччині будуть не проти, якщо їхні приватні компанії забезпечуватимуть постачання. Думаю там буде ситуація 50 на 50, і з цим можна буде працювати", – підсумував політолог.

Скандальні заяви Словаччини про Україну

  • Очільник словацького МЗС Юрай Бланар потиснув руку Сєргєю Лаврову. Прем'єр-міністр Роберт Фіцо схвалив його дії та заявив, що це "приклад збалансованої політики Словаччини".
  • Словаччина проти відправлення військ НАТО до України. Там заявили, що це "червона лінія" і якщо її перетнути, то буде збільшення ризику глобального конфлікту.
  • Прем'єр Словаччини Фіцо вразив своїм цинізмом у заяві до роковин повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Він заявив буцімто усе "почали неонацисти у 2014 році".