Кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський пояснив 24 Каналу, навіщо США об'єднали підтримку для кількох країн в один пакет допомоги. Зазначимо, що 19 жовтня Байден виступить з промовою та проситиме Конгрес надати допомогу Україні та Ізраїлю.

Читайте також У Зеленського сказали, за якої умови ATACMS кардинально змінять хід війни

Республіканці не зможуть виступити проти

Цього тижня Білий дім має попросити у Конгресу згоду на ухвалення нової фінансової угоди, яка одночасно підтримає бюджет України, Ізраїлю та Тайваню. Документ повністю ще не сформований, однак вже відома сума, яку проситиме Байден.

Україна може отримати 60 мільярдів доларів допомоги, а 40 мільярдів доларів підуть на допомогу Ізраїлю та Тайваню, а також на посилення охорони на кордоні з Мексикою, яка постійно перебуває під тиском мігрантів з Південної Америки, країн Африки та Азії.

Об'єднання допомоги в одному пакеті, ймовірно, є кроком спрямованим на те, щоб республіканцям, які скептично ставляться до фінансової та військової підтримки України, було складніше голосувати проти цієї ініціативи,
– мовив експерт-міжнародник.

Оскільки члени республіканської партії активно виступають за підтримку Ізраїлю, а головним напрямком внутрішньої діяльності партії та передвиборчих обіцянок є боротьба з нелегальною міграцією.

Головне, щоб цей пакет ухвалили й Україна мала змогу боротися з російською агресією. Сподіваємося, що Україна отримає те, чого вона потребує, адже тут головне, щоб допомога не була призупинена. Зараз важливий етап українського спротиву,
– додав Желіховський.

На думку експерта-міжнародника, рішення про спільний пакет допомоги одразу кільком країнам було прийняте для того, щоб залучитися якомога більшою підтримкою конгресменів.

Які переваги спільного пакета допомоги для України та Ізраїлю: дивіться відео

Що відомо про пакет допомоги у 100 мільярдів доларів

  • Байден до початку президентських виборів у США хоче урегулювати питання з республіканцями щодо надання військової та фінансової підтримки Україні. Американський лідер розглядає великий пакет допомоги для нашої країни.
  • Сенатори Сполучених Штатів прагнуть ухвалити рішення про річний пакет допомоги Україні. Його можуть прийняти у період між 16 жовтня і 17 листопада.
  • На думку Андрія Піонтковського, ухвалення річного пакета допомоги Україні це спільна точка зору Байдена і проукраїнських республіканців щодо розв'язання питання підтримки України.