Про це 24 Каналу розповів політолог Валентин Гладких. За його словами, Китай і до війни мав власні економічні інтереси в Білорусі. Представники Пекіну зацікавлені в тому, щоб їхні інвестиції мали гарантовану безпеку.

До теми Усі обирають переможців: чи може Лукашенко бути посередником між Росією та Китаєм

Хоч вони і так мають багато важелів впливу на Білорусь. А у випадку з Росією взагалі вдало зловживають становищем, в якому опинився Кремль через війну.

Чого очікувати від візиту Лукашенко до Китаю

Як наголосив Гладких, дуже сумнівно, що візит Лукашенка в Китай матиме якісь далекоглядні наслідки для України. Нічого особливого там не відбуватиметься.

Він нагадав за "мирні ініціативи", які запропонував Китай. Вони, на його думку, виявилися не такими катастрофічними, як прогнозувалося. Деякі пункти цього плану збігаються з думками української влади, від чого Київ може далі шукати порозуміння з Китаєм.

З'явилися нові деталі "бавовни" в Білорусі: дивіться відео

Натомість візит Лукашенка не мав би ніяк вплинути на позицію Китаю щодо війни в Україні. Сумнівно, що там відбуватиметься щось серйозне.

Не думаю, що тут варто перейматися візитом Лукашенка до Китаю. Це все одно, що перейматися візитом московських князів в юрту до Золотої Орди, де ті рачки заповзали, щоб отримати ярлик на "княженіє". Традиція заповзати раком в юрту стоїть біля джерел їхньої культури. Не став би цьому приділяти стільки уваги,
– зазначив Гладких.

Лукашенко їде в Китай: коротко