Велика нафта
Дослідження показало, що великі компанії вкладають багато грошей у поліцейські фонди. 24 канал проаналізував деталі.
Читайте ще Нова хвиля насилля у США: "смертельне літо" та вбивство дітей
Подібна схема діє у таких містах як Чікаго, Сіетл, Вашингтон, Нью-Орлеан, Солт-Лейк-Сіті і частково фінансується нафтовими гігантами Shell, Chevron та фінансовим – Wells Fargo. Ці ж компанії стоять за організацією свят, на яких відзначають поліцію. Дослідники з Ініціативи Публічної Звітності (Public Accountability Initiative – 24) зазначають: нафтовим магнатам вигідно мати постійні робочі зв'язки з поліцією, бо ті захищають їх бізнес та дозволяють його розширювати.
Як поліція збагачується
Самі фонди – непрозорі організації, які збирають та видають гроші на навчання, озброєння, обладнання та технології спостереження (про це буде окремо нижче). При цьому, фонди, як некомерційні організації, уникають пильного контролю з боку громади, бо не є державними. І вони можуть "закинути ще більше грошей у скарбниці поліцейських".А екологічні протести навіть криміналізуються, як це було зі спробою побудувати трубопровід Dakota Access Pipeline (пізніше, суд таки визнав це незаконним – 24).
Поліція навіть додатково озброюється для цього та відправляється президентом Трампом у інші міста, як-от Чікаго чи Сіетл, чиї мери раніше жорстко критикували лідера США під час протестів після смерті Джорджа Флойда. Багато кольорових громад були витіснені у райони з великим забрудненням та небезпечними підприємствами поряд.
У той самий час пандемія коронавірусу, яка особливо сильно вдарила по США, розкрила екологічні проблеми Штатів. Існує нерівність у доступі до чистої питної води, а забруднення повітря робить вірус ще гіршим. Громади у багатьох містах Америки вимагають урізання бюджету поліцїі та перерозподілу його на економічні, екологічні, соціальні та освітні проекти.
Поліції США надають до 100 млрд доларів, а місцевий бюджет включає у себе від 20% до 45% на департаменти поліцїі. Лідером є місто Нью-Йорк з 5 млрд доларів на поліцію (щоправда, це лише 7,7% від бюджету, у цьому компоненті лідер – Мілуокі з 46,6%). Додатково "Велике Яблуко" отримало 4,6 млн доларів від банку JP Morgan Chase на "покращення безпеки".
Багато потужних компаній також захищають поліцейські управління, які тероризують громади, – йдеться у дослідженні.
Далі наводиться список з нафтових гігантів та поліцію якого міста вони підтримують:
- Shevron має частки у поліції та патрульної служби Г'юстона, штат Техас. Саме там видобувається більша частина американського "чорного золота", але також вони вкладають долари у фонд копів Солт-Лейк-Сіті. При цьому вони відмовляються виплачувати величезну компенсацію у майже 10 млрд доларів за забруднення Амазонки.
- Shell пов'язана із Г'юстоном та Техасом. Компанія фінансує патруль верхи на конях разом з Valero – другою у США нафтопереробною компанією.
Також серед спонсорів помічений саудівський нафтовий гігант Aramco. Причому Shell зараз перебуває під слідством у рідних Нідерландах (корупція, незаконні викиди та інше – 24).
Саме некомерційний фонд придбав місцевим копам тактичну зброю та спецзасоби. У Філадельфії – довгі рушниці та навіть БПЛА. У Атланті гроші використали на створення мережі у 12 тисяч камер спостереження. Лос-Анджелес та його фонд допоміг поліції захистити мережі від нагляду.
Протести не думають вщухати Удари кийками від фанатів Трампа: чому у Портленді повстали проти поліції
Найбільша американська нафтопереробна компанія Marathon Petroleum довго вважалася чи не головним забруднювачем у місцях проживання громад представників різних меншин. НПЗ у Детройті отримало 15 повідомлень про порушення екологічних норм. Не дивно, що вони представлені у правлінні міської поліції. Інші отримували й по 25 звернень про завдання екологічної шкоди ( у такій віддаленій території як Аляска!), але продовжують свою діяльність.
На всі три вище згадані фірми подали до суду у Балтиморі за "знищення клімату".
Не тільки "чорне золото": хто ще спосорує поліцію у Штатах
Цікаво, що фінансові установи – банки та компанії страхування та управління активами – також задіяні у фінансування поліції. Прикладом може слугувати "Wells Fargo" – одна з найбільших холдигнових компаній Америки. Вона фінансує видобуток нафти і газу (198 млрд доларів у 2016-2019 рр).
Керролл Маффет пояснив у коментарі для The Guardian: "Доповідь показує у жорсткому світлі те, як брутальність поліції поєднується із системним расизмом і все це у часи зміни клімату".
Серед донорів для непрозорих фондів помічені також "Google", "Amazon", "Microsoft", "Target", "Coca-Cola" та "Starbucks".
Програму "Rekognition" критикують за причетність до систем розпізнавання облич та стеження (вони пізніше заборонили надавати її для поліції – 24). Її активно рекламували для використання з камерами поліції, незважаючи на загрозу суспільній безпеці та помилки у ідентифікації. Експеримент, проведений у 2018 році, показав: програма невірно визначила особи 28 темношкірих членів Конгресу, прив'язавши їх до фото злочинців.
Взагалі, творіння Джефа Безоса є "основою багатьох поліцейських департаментів", кажуть активісти. FB та "Майкрософт" "донатили" поліції Сіетла, телекомунікаційний гігант AT&T – копам Нью-Йорку.
Як Інтернет допомагає поліції боротися з протестами
Поліція все більше покладається на роботу з соцмережами / Фото Pixelmedia.bg
Поліція на протестах має справу з сотнями, часто тисячами людей, яких на вулиці розпізнати майже неможливо.
Інтернет речей
Це система, у якій даними обмінюються "розумні прилади", щоб покращувати (або контролювати?) життя людей. Наприклад, "розмовляти" можуть смарт-годинник та холодильник, щоб контролювати вагу та пройдені кілометри. Або Смарт-TV, ігрова приставка, ноутбук та колонка. Найбільш відомі представники – Alexa та Google Home.Брутальне відновлення порядку Вбивства та "зачистка": чому поліція США повернула собі владу у Сіетлі
Передача фото та даних протестувальників до поліції – все ще нагляд за ними, який ніяк не може бути просто новинами, – пояснив The Intercept Ендрю Фергюсон, запрошений професор Американського Університету у місті Вашингтон.