Таку думку 24 каналу висловив політичний експерт Михайло Басараб.

Читайте також: Закон про мову: чому це потрібно та що зміниться

На фоні війни всі рішення, які приймає держава, повинні відповідати одному критерію – бути допоміжним інструментом для протидії російському агресору. Тому що засоби гуманітарного впливу, серед яких російська мова – найнебезпечніші. Закон повинен слугувати захистом від цього,
– підкреслив Басараб.

Як вважає фахівець, закон надважливий, тому що документ регулює застосування державної мови. З одного боку, захищає українську мову, яка століттями зазнавала утисків з боку Росії, і дозволяє тепер розвиватися належним чином. З іншого боку – не утискає мови нацменшин. Документ містить положення, які гарантують використання нацменшинам їхньої мови. Крім того, на думку Михайла Басараба, вочевидь, буде ухвалено окремий закон щодо мов нацменшин.

Водночас, на переконання політолога, Порошенко є причетним до можливого зриву голосування за законопроект. Тому що з фракції БПП за законопроект №5670-д не голосували, у тому числі, син Порошенка Олексій, Ірина Фріз і Ніна Южаніна – люди чинного президента, які повністю йому віддані.

Порошенко цілеспрямовано бажав поховати законопроект про українську мову, навколо якого об’єдналася більшість Верховної Ради. Він дав привід для своїх опонентів на майбутніх президентських виборах звинувачувати його у зриві ухвалення закону про державну мову. Це філігранний гол у свої ворота та ганебна історія. Фракцію БПП прилюдно змусили підтримати закон про державну мову,
– підкреслив Михайло Басараб.

Нагадаємо, 4 жовтня Верховна Рада схвалила законопроект, який повинен захистити українську мову. За приниження та зневагу до української мови каратимуть штрафами та навіть ув'язненням. Під час обговорення законопроекту представник фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Гринів заявив, що фракція згідна підтримати цю законодавчу ініціативу, але наголосив, що до другого читання фракція наполягатиме на усуненні недолугих положень. До цього нардепи від БПП наполягали на схваленні іншого мовного законопроекту – №5556 "Про мови в Україні". Однак зрештою парламент підтримав законопроект №5670-д.