Таку заяву в Радбезі ООН зробила постпред США Ніккі Гейлі, передає Handelsblatt.

Читайте також: США заблокувало розслідування щодо сутичок в Секторі Гази

За її твердженням, жоден член ООН "не діяв би у такій ситуації стриманіше, ніж Ізраїль". Натомість представник Палестини в ООН Ріад Мансур накинувся з обвинуваченнями на США та закликав Радбез засудити вбивства. Гейлі промову посла не вислухала, покинувши засідання.

На думку постпреда Кувейту в ООН Мансура Аль-Отейбі, Ізраїль порушив міжнародне право, і тому Радбез повинен втрутитися, щоб захистити неозброєних палестинців. У свою чергу, постпред Ізраїлю Дані Данон наполіг на тому, що у кровопролитті винна організація ХАМАС, оскільки з точки зору Ізраїлю, її солдати "захищали кордон", зауважує видання.

Читайте також: Нова політика Трампа щодо Палестини несе в собі величезні ризики, – західні ЗМІ

Нагадаємо, 14 травня в Єрусалимі відкрилося посольство США, яке перенесли із Тель-Авіва. Приводом цьому послугувало визнання Дональдом Трампом Єрусалиму як столиці Ізраїлю у грудні минулого року.

Перенесення амбасади із Тель-Авіва спровокувало численні сутички на кордоні між Ізраїлем та Сектором Гази, внаслідок яких загинуло щонайменше 58 палестинців. Білий дім назвав палестинський ісламістський рух "ХАМАС" винним у загибелі демонстрантів.

У Туреччині, за рішенням президента країни Реджепа Ердогана, оголошено триденну жалобу після зіткнень на адміністративному кордоні Сектора Гази й Ізраїлю.