Під час пресконференції польський міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш заявив, що якщо Україна звернеться за допомогою, то Польща її надасть.

Дивіться також Надання консульських послуг для чоловіків за кордоном: МЗС спростувало поширені міфи

Між Києвом і Брюсселем тривають розмови щодо повернення чоловіків призовного віку

Косіняк-Камиш переконаний, що питання щодо повернення військовозобов'язаних чоловіків в Україну повинно прийматись на європейському рівні. Однак якщо Україна попросить про допомогу, то Польща її надасть.

Дуже важливо, щоб це були рішення на європейському рівні, і знаю, що розмови між Києвом і Брюсселем на цю тему тривають. Рішення на європейському рівні дають повну ефективність цих дій і в таких рішеннях ми зацікавлені,
– сказав міністр оборони.

В МЗС заявили, що Польща "не буде захищати ухилянтів"

Тим часом заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Шейна в ефірі телеканалу TVP Info повідомив, що український уряд ще не звертався до польської сторони з питанням про повернення українських чоловіків на батьківщину.

Однак якщо таке звернення буде, то країна буде діяти відповідно до польського та європейського законодавства.

Пам'ятаймо одну річ, що у частини з цих осіб, які перебувають у Польщі, закінчується термін дії дозволів на проживання, тому ми можемо, наприклад, не надавати цих дозволів,
– сказав Шейна.

На запитання щодо можливого звернення українського уряду до Польщі з такою пропозицією Анджей Шейна відповів: "Ми точно не будемо захищати ухилянтів".

  • До слова, раніше міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш сказав про те, що Польща готова допомогти Україні повернути чоловіків мобілізаційного віку.
  • Водночас віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина запевнила, що примусового повернення чоловіків з-за кордону не буде.