Про це 24 Каналу розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко, зауваживши, що Україна поки не має достатньої кількості зенітних ракетних комплексів, які дозволили б повністю закрити небо. Це можна побачити з того, як окупанти використовують "Шахеди".

Дивіться також Зима на фронті․ Як погода впливає на війну, наступ ЗСУ та просування росіян

Яких комплексів не вистачає

Як наголосив Коваленко, росіяни намагаються обходити зони, де є високий ризик збиття різних безпілотників та ракет. Також вони пробують вирахувати місця, де можуть бути розміщені мобільні вогневі групи.

Цілком зрозуміло, що повітряний простір над Україною складно повністю закрити через велику територію. Ні Франція, ні Німеччина, ні Велика Британія не мали завдання із захисту настільки великого повітряного простору.

Дивіться розмову з Олександром Коваленком на ютубі 24 Каналу

Україні потрібні майже усі ешелони протидії ворожим повітряним загрозам. Йдеться про засоби малого, середнього та великого радіуса дії.

Майже в усіх містах-мільйонниках в нас діють перші два ешелони – маленького та середнього радіуса дії. Коли йдеться про перехоплення балістичних чи гіперзвукових ракет на кшталт "Кинджалів", Х-22 тощо, то, на жаль, цього компоненту не вистачає. Маю надію, що найближчим часом вийде це підсилити,
– сказав Коваленко.

Українська ППО: коротко

  • Президент Володимир Зеленський 4 грудня заявив, що Україна посилює власну ППО. Йдеться як про нові зенітні комплекси, так і про дефіцитні ракети до наявних систем ППО. Також держава працює над створенням власної зброї.
  • Голова Львівської ОВА Максим Козицький розповів, що на Львівщині виготовили комплекси, схожі на німецькі "Гепарди". Їх передадуть мобільним вогневим групам.
  • У Міноборони анонсували виробництво нової зброї. Серед усього йдеться і про системи ППО з дальністю ураження до 100 кілометрів.