Зокрема, Лулу да Сілва наголошував, що Україні варто відмовитись від окупованих територій. За короткий час позиція бразильського лідера змінилась і це – не просто так. Щобільше, це може розпочати ланцюгову реакцію. Про це 24 Каналу розповів політичний експерт та керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок.
Читайте також Китай і Бразилія накинулися на США й НАТО: як друзі Путіна намагаються врятувати Кремль
"З-під Росії вибивають ґрунт"
Зокрема, нещодавно президент Бразилії підтримав Україну у війні з Росією. До того ж наголосив, що це не йому розв'язувати питання "чий Донбас чи Крим".
"Світ мінливий. Але для України мінливість доволі слабка. А для Росії це серйозний виклик. Ми мусимо фіксувати, що прихильників Росії стає менше, але вони є. Їхня позиція вже звучить не так однозначно, як раніше", – наголосив Валерій Клочок.
Такі країни як Індонезія, Бразилія, а також деякі Африканські держави, де Росія хоче залишити своє коріння, починають поступово змінювати свою позицію щодо війни в Україні.
Це означає, що стовпи та ґрунт з-під Росії вибивають. Однозначних прогнозів я б зараз не робив щодо позиціювання Бразилії. Але те, що Лула говорить уже не так однозначно, як раніше, вказують на те, що зовнішньополітичний вектор світових країн потужний. Він спрямований на те, аби й інші не підтримували Росію і дає свої результати,
– зазначив Клочок.
Валерій Клочок про зміну риторики Бразилії щодо України: дивитись відео
Антипутінська коаліція
На безпековому саміті, який відбувався в Сінгапурі, вели зокрема діалог вплив США. І його відкидати не треба, адже він справді є. Щобільше, Сполучені Штати відіграють найбільшу роль у створенні антипутінської коаліції.
Ми проходимо зараз другий етап формування антипутінської коаліції. З країнами, які вагаються, ведеться активна робота на всіх фронтах, аби вони визначались не на користь Росії. Яскравим прикладом для мене є Китай,
– зауважив політичний експерт.
Пекін робить заяви не дуже прийнятні для України. Однак навіть з них можна зрозуміти, що Китай Росію не підтримує. У приклад можна навести тезу китайського представника Лі Хуея про те, що потрібно перестати постачати зброю. Це, зокрема, вказує на те, що Росії зброю Китай також не надаватиме.
Наголосимо, що зараз ведеться тонкий дипломатичний діалог, для того, щоб країни були менш прихильними до країни-терориста. Досі доброзичливим до Росії залишається Іран, що постачає їй зброю. Якби позиція Ірану змінилась хоча б до невтручання у внутрішні процеси України, це значно покращило б ситуацію.
Переконання інших країн хоча б до нейтралітету уже зіграє на руку Україні.
Заяви президента Бразилії та зустріч із Зеленським: що відомо
- Ще у квітні Луїс Інасіу Лула да Сілва зробив абсурдну заяву, у якій запропонував Україні "залишити Крим Росії". На його думку, саме так можна було б зупинити війну. Ба більше він цинічно додав, що Володимир Зеленський "не може хотіти всього", маючи на увазі повернення усіх окупованих територій.
- Дещо згодом Лула да Сілва в Пекіні закликав світ припинити постачання зброї до України. Мовляв, не потрібно заохочувати війну, а починати "говорити про мир".
- На зустрічі "Великої сімки" у травні Володимир Зеленський мав зустрітись із президентом Бразилії. Однак через розбіжності у графіках зустріч так і не відбулась. Пізніше Зеленський наголосив, що досі хоче побачитись із Лулу да Сілвою та готовий заради цього приїхати до Латинської Америки.