Відомо, що Іран активно співпрацював з Росією, але смерть президента не означає, що ситуація кардинально зміниться. Таку думку 24 Каналу висловив політолог-міжнародник Максим Ялі, додавши, що хороших новин для України наразі немає.
Читайте також Організатор репресій в Ірані та прихильник Росії: біографія загиблого президента Ібрагіма Раїсі
"Справжній керівник в Ірані – це не президент держави, а аятолла Алі Хаменеї. Саме він вирішує курс країни, контролює зовнішню політику, призначає керівників міністерства оборони, закордонних справ, тобто керує безпековим сектором", – розповів Максим Ялі.
Як смерть Раїсі вплине на Україну
Хоча різні неофіційні джерела висувають свої версії авіакатастрофи, але наразі мовиться лише про погодні умови та несправність гелікоптера, адже він був застарілим. До того ж це не перша подібна трагедія, яка стається у небі.
Офіційно про можливість вбивства ніхто не говорить, але якщо лише припустити такий варіант, то він дуже негативно позначиться на ситуації у світі. Будуть зовсім інші наслідки для міжнародної стабільності та безпеки.
Це призведе до погіршення ситуації на Близькому сході, загострення, ескалація, і відповідно увага знову буде відвернена від України. У контексті наближення мирного саміту у Швейцарії, для нас це абсолютно невигідний розклад сил,
– зауважив політолог-міжнародник.
Він додав, що через загибель Раїсі, наприклад, уже скасували ефір на арабському телебаченні, який мав бути пов'язаний з війною в Україні. Такі ефіри важливі, бо загалом в інформаційному полі Близького Сходу українська тематика відійшла на другий план. Це сталося ще в жовтні 2023 року після нападу ХАМАС на Ізраїль.
Ба більше, зараз частіше говорять про загострення між Ізраїлем та Іраном, яке є проблемою для світової безпеки та може перерости у повномасштабну війну.
Загибель президента Ірану: останні новини
- Гелікоптера Ібрагіма Раїсі розбився 19 травня на півночі Ірану. Інформацію про загибель президента довго не підтверджували. Наступного дня вдалося знайти тіла всіх загиблих, тоді пошуки завершили. Окрім Раїсі загинули міністр закордонних справ Хоссейн Амір-Абдуллахіан, один співробітник охорони та весь екіпаж повітряного судна.
- В Ірані 20 травня оголосили п'ятиденну жалобу за президентом. Наразі його обов'язки виконуватиме перший віцепрезидент Мохаммад Мохбер. Упродовж 50 днів у країні мають обрати нового очільника. До жалоби також приєдналися Росія, Ліван та Білорусь.
- Найімовірнішою причиною падіння гелікоптера називають погані погодні умови. Цю версію підтримала іранська влада, зауваживши, що пошук місця катастрофи ускладнювали сильний дощ, туман і вітер. Однак ЗМІ провокують чутки про нібито удар Ізраїлю та змову проти Ірану.