Про це під час засідання Ради Безпеки ООН заявила постійний представник Великобританії при ООН Карен Пірс, повідомляє "Укрінформ".
Зазначимо, що представник Росії при ООН Василь Небензя відкинув звинувачення Британії на адресу Москви в причетності до отруєння родини Скрипалів у Солсбері, та висунув чергову власну версію, що за цим стоять спецслужби інших країн.
Дуже вірогідно, що Росія провела цю (хімічну) атаку. Ми дійшли до цього висновку, оскільки експерти в Портон-Дауні (акредитованої британської лабораторії) визначили, яка хімічна речовина використовувалась – нервово-паралітична речовина "Новачок", – зауважила Пірс.
Читайте також: Донька Скрипаля зробила першу заяву після виходу з коми
За її словами, другою причиною, яка призвела до висновків щодо Росії, стало загальне усвідомлення того, "що Росія виготовляла таку нервово-паралітичну речовину за останні 10 років і зберігає таку можливість". Крім того, за словами постпреда Британії в ООН, відомо, що у Росії вивчалися можливості вбивств за допомогою нервово-паралітичних речовин.
"Третя причина – це історія вбивств на державному рівні", – наголосила Пірс.
У цьому контексті вона нагадала, що Росія розглядає перебіжчиків, як першочергову мішень для вбивства, про що "відкрито заявляють російські лідери". За словами постпреда Британії, таких причин дуже багато.
Водночас Пірс пояснила, чому офіційний Лондон використовує фразу "дуже ймовірно", коли звинувачує Росію в інциденті у Солсбері.
Ми застосовуємо цю фразу, оскільки в рамках британської системи тільки суд може визначити остаточну провину. Тому це є відображенням нашого судового процесу – не потрібно розглядати це, як будь-який сумнів у тому плані, що Росія несе відповідальність, – наголосила Пірс.
Британський дипломат також зауважила, що Росія поширює різні вигадані теорії довкола справи в Солсбері, "яких було нараховано нами, щонайменше, 24".
Читайте також: Отруєння Скрипаля: у британських спецслужб з'явилась нова зачіпка
Постпред Британії в ООН назвала розслідування про отруєння у Солбсері "всеохоплюючим та складним", наголосивши, що до нього було долучено 250 поліцейських детективів за підтримки експертів та фахівців у питаннях хімічної зброї. Вони перевірили 5 тисяч годин відеозаписів, 1,3 тисячі речових доказів і опитали близько 5 тисяч свідків.
Пірс також підтвердила, що Британія отримала запит від Росії про консульський доступ до отруєної Юлії Скрипаль, яка почала одужувати. За словами британського дипломата, цей запит переданий Скрипаль, яка сама ухвалюватиме рішення щодо цього дозволу.
Нагадаємо, 4 березня у британському місті Солсбері отруїли колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля. Разом з ним було отруєно і його 33-річну доньку Юлію. Їх обох доправили до реанімації у критичному стані. 12 березня прем'єр-міністр Британії Тереза Мей заявила, що Скрипаль міг бути отруєним розробленою Росією бойовою нервово-паралітичною речовиною "Новачок".