Такі цифри в ЗМІ озвучили з посиланням на Міністерство внутрішніх справ Казахстану. Однак на офіційному сайті таких даних немає.

Зверніть увагу В ООН відреагували на масові протести в Казахстані

Постраждалих – сотні

Під час масових заворушень, за даними ЗМІ, 317 військових отримали поранення. Про такі цифри більшість видань повідомляє з посиланням на ресурс zakon.kz, який на території України не працює.

Про загиблих військовослужбовців раніше повідосляв президент країни Касим-Жомарт Токаєв. Однак конкретної цифри політик тоді не називав.

Крім того, відомо щонайменше про 1 загиблого мітингувальника в місті Актау. за даними місцевих ЗМІ, під час сутичок він отримав смертельне поранення, а інший з пораненням голови опинився в лікарні.

Останні новини з Казахстану

  • У Казахстані тривають масові протести від 3 січня 2022 року. Спершу причиною була вартість газу, однак після її зниження протест набув політичного характеру.
  • Мітингарі почали вимагати відставки уряду, боротьби з корупцією, місцевих виборів та повалення впливу колишнього президента Нурсултана Назарбаєва.
  • Кілька годин 5 січня по всій країні не було доступу до інтернету. Через системи безоплатної оплати та кілька каналів припинили свою роботу. Алмати та Нур-Султан залишилися без мобільного зв'язку.
  • Мітингувальники в Алмати захопили будівлі акимату, прокуратури, колишню адміністрацію Назарбаєва, комітету нацбезпеки та філії телеканалу "Казахстан". У більшості з них опісля були пожежі.
  • Президент Касим-Жомарт Токаєв звільнив Назарбаєва з посади голови Радбезу країни і сам зайняв цю посаду. Після цього він заявив, що буде діяти "максимально жорстко".
  • Низка високопосадовців втекли з країни, через що мітингувальники захопили аеропорти в Алмати та Актау. Кілька перевізників повністю припинили авіасполучення з Казахстаном.

Більше про протести в Казахстані у нашому сюжеті: дивіться відео