Люди повертаються на волю

У Мінську біля сумнозвісного СІЗО на Окрестіна зібралися волонтери та влаштували тут мітинг. Водночас активісти роздавали воду, їжу та ліки, а медики та юристи надавали свою допомогу. Про це пише ТАСС.

Актуально Історична хода за свободу і "Антимайдан" Лукашенка: як пройшли протести в Білорусі 16 серпня

Після участі у марші "За свободу"сюди прибула одна з лідерок об’єднаної опозиції Марія Колеснікова. Політикиня подякувала лікарям за допомогу мітингувальникам, що постраждали під час протестів. Також вона заявила, що зміни в країні – незворотні.

Зараз починається найскладніша робота. Але ми вже перемогли, перемогли страх,
– наголосила Колеснікова.

Водночас з’явилася інформація, що до СІЗО мають прибути працівники прокуратури, аби переглянути справи. Тому активісти припустили, що відпустять усіх, у кого не було грубих правопорушень. Чи прибули прокурори – наразі невідомо.

Щоправда, згодом все ж з’явилася інформація про те, що відпускають перших людей. Зокрема, на волю випустили діджеїв, що під час мітингу увімкнули пісню "Перемен".

За деякий час випустили ще кількох людей. У їхньому числі перебував і 30-річний Сергій Шкут. Чоловіка затримали, коли він ішов на роботу. Сергій розповів, що його сильно били в найперший день. Але зараз він почувається прекрасно.

Ситуація у Бресті

Тут також біля СІЗО зібралися мітингувальники, були присутніми й родичі затриманих. Більше того, 16 серпня мали закінчитися для багатьох обов’язкові 72 години тримання під вартою.

Опозиційні білоруські телеграм-канали повідомляють, що жителям міста вдалося домогтися звільнення всіх затриманих. А відповідне рішення ухвалила Генеральна прокуратура Білорусі.

На підтвердження цього в мережі з’явилися відео, як під оплески з СІЗО виходять мітингувальники.

До теми "Лукашенко почув": до народу Білорусі звернулася голова Ради Республіки

У Бресті з СІЗО випускають затриманих мітингувальників: дивіться відео

Останні події у Білорусі: коротко

  • Згідно з офіційними результами виборів, чиний президент Олександр Лукашенко здобув 80,01% голосів, а його головна опонентка Світлана Тихановська – 10,12%.
  • Однак, люди не погоджуються з такими підсумками та вважають Тихановську обраним президентом. На переконання білорусів, вибори були сфальшованими, а явка – завищеною.
  • Через незгоду з результатами Білорусь охопили масштабні мітинги та протести. А опісля ще й на великих підприємствах країни оголосили страйки.
  • Перші дні протестів супроводжувалися застосуванням сили з боку спецпризначенців і правоохоронців. Крім того, силовики стріляли гумовими кулями, розпилювали сльозогінний газ і били ледь не до смерті всіх, хто траплявся їм під руку.
  • Відомо про щонайменше 4 загиблих (лише один офіційно) і майже 1,5 тисячі потерпілих. Крім того, приблизно 6 тисяч людей затримали. Однак, згодом більшість із них відпустили – зокрема, 13 серпня майже 1 тисячу людей.
  • Водночас жодних намірів йти на переговори із протестувальниками та сприяти дипломатичному вирішенню конфлікту Лукашенко не виявляє.
  • Тим часом, Євросоюз не визнав результатів виборів у Білорусі та розпочав роботу над санкціями.
  • А у штабі Тихановської оголосили про створення Координаційної ради для забезпечення трансферу влади. Туди, за задумом політикині, мають увійти трудові колективи, партії, профспілки та інші організації громадянського суспільства. Мета цієї ради – забезпечити нормальну життєдіяльність держави у перехідний період, щоб не було хаосу та свавілля.
  • Водночас опозиція хоче перевиборів.