Двох поранених вже прооперували, один перебуває у важкому стані. Доля ще чотирьох постраждалих наразі невідома. Про це повідомляє NBC News.

Важливо Джордж Флойд помер: хто це, чому виникли протести й чому про нього говорять зірки

Що відомо про стрілянину під час протесту

Стрілянина сталася у найбільшому місті штату Кентуккі – Луїсвілль 28 травня. За словами мера міста, семеро осіб отримали поранення. Правоохоронці зазначили, що ніхто з поліцейських не застосовував зброю.

Попри заяви поліцейських, деякі очевидці стверджують, що бачили, як один з правоохоронців стріляв по натовпу демонстрантів з пейнтбольної рушниці.

Протести у США: причини

  • У США спалахнули масові заворушення після вбивства при затриманні поліцейськими афроамериканця Джорджа Флойда в Міннеаполісі.
  • Протетсти, які переросли у заворушення, пройшли і в інших американських містах.

Актуально За розслідування резонансного вбивства у Міннесоті взялося ФБР

Що відомо про смерть Джорджа Флойда

  • 25 травня поліцейські затримали Джорджа Флойда начебто за те, що він намагався розрахуватися в магазині фальшивим чеком на 20 доларів.
  • Під час затримання один з копів застосував задушливий прийом, ставши йому коліном на шию. Прийом не заборонений у Міннесоті, однак тримати чоловіка понад 5 хвилин у такому положенні не було жодних підстав – адже він начебто навіть не опирався під час затримання.
  • Зрештою, викликали медиків, коли Флойд затих і припинив благати про допомогу. Але було вже надто пізно – наступного дня чоловік помер.
  • Міннеаполіс, Лос-Анджелес та Мемфіс охопили масові протести, наразі ситуація напружена, а на думку губернатора штату Волза – навіть "надзвичайно небезпечна".