Відповідну інформацію 10 листопада повідомили в Міноборони Литви. Разом з установками Україні відправили транспорт для екіпажу.

Дивіться також Залишилося пробігти ще 30 метрів, але вони найважчі: Єрмак припустив, коли закінчиться війна

Що відомо про пускові установки від Литви

Пускові установки NASAMS, які придбала Литва, будуть інтегровані до підрозділів управління вогнем ЗСУ, тим самим доповнюючи та розширюючи оперативні можливості систем NASAMS, які передали Норвегія і США,
– заявив глава Міноборони Литви Арвідас Анушаускас.

У відомстві зазначили, що Литва у червні підписала контракт з норвезькою компанією Kongsberg для закупівлі пускових установок NASAMS, які передали Україні. Перед їхньою передачею українські військові пройшли комплексну підготовку в Норвегії, включно із курсами водіїв і курсами з ремонту.

Окрім пускових установок до ЗРК NASAMS, Литва передала Україні:

  • транспортні засоби, необхідні екіпажам ЗРК;
  • додаткове обладнання для систем запуску ракет NASAMS і центрів управління вогнем.

У міністерстві зазначили, що допомогу Україні доправили Збройні сили Литви. Там додали, що загальна вартість військової допомоги від Литви Україні становить вже орієнтовно 0,5 мільярда євро.

У Міноборони заявили про передачу двох установок

Литва передала Україні дві пускові установки до зенітно-ракетних систем NASAMS,
– заявив глава Міноборони України.

За словами Рустема Умєрова, ЗРК NASAMS вже на бойовому чергуванні у наших військових. Він подякував міністру оборони Литви Арвідасу Анушаускасу, який перебуває з візитом в Києві.

Відвідали з моїм колегою пункт управління дивізіону Повітряного командування "Центр" Повітряних сил Збройних Сил України,
– додав Умєров.

Також запевнив, що запросив оборонні компанії Литви спільно виробляти озброєння і боєприпаси в Україні.

Умєров та міністр оборони Литви
Умєров та міністр оборони Литви в Україні / Фото Міноборони України

Україна отримала додаткові системи NASAMS

  • На початку листопада Україна отримала від партнерів додаткові системи NASAMS. Володимир Зеленський заявив, що це вчасне підсилення нашої ППО до зими.
  • Президент не сказав, скільки установок та від яких країн надішли. Попри це, відомо, що системи NASAMS Збройним Силам України передавали щонайменше США, Литва, Норвегія та Іспанія.
  • До речі, NASAMS – це одна з найбільш продаваних систем ППО у світі протягом останніх років. Саме ці комплекси захищають Білий дім. Максимальна дальність ураження ЗРК – 25 – 50 кілометрів, максимальна висота ураження – 15 – 25 кілометрів. Максимальна швидкість випущеної з комплексу ракети – 4 900 кілометрів на годину.