Для Путіна це був нікчемний шанс хоч щось сказати світові після повної ізоляції. Однак, приїзд президента Росії до Китаю став лише черговою невдалою спробою показати свою вагу.

Дивіться також "Один пояс – один шлях": для чого Китай зібрав у себе Путіна, Орбана та навіть "Талібан"

Показовий жест Європи

Вперше за довгий час Владімір Путін вибрався з Росії на дипломатичну зустріч. Він направився на великий китайський форум "Один пояс – один шлях", у якому бере участь близько півтори сотні членів різних країн.

Незадовго до того, як Путіну дали слово, декілька європейських делегатів просто вийшли з зали. Серед них, зокрема, був і колишній прем’єр-міністр Франції Жан-П’єр Раффарен.

На фоні показового виходу європейців з зали пропозиції Путіна про "співпрацю" виглядали нікчемно. Президент Росії запрошував зацікавлені держави інвестувати та брати участь у розвитку Північного морського шляху. Він обіцяв надати криголамну навігацію, зв’язок і постачання. За словами Путіна, це може поглибити торгівлю між Сходом і Заходом.

Також Владімір Путін дякував Сі Цзіньпіну за організацію ініціативи для "об'єднання світу", а також назвав того своїм "дорогим другом".

Навіщо Путін у Китаї

  • Після виступу на Міжнародному форумі "Один пояс – один шлях" президент Росії відправився на переговори з китайським лідером Сі Цзіньпінем. Зокрема, частина буде виключно приватною. Офіційна частина була побудована на намаганнях Путіна "поглибити взаємодію".
  • Для президента Росії – це візит на чуже свято, попри намагання показати зворотне. Путін прагне продемонструвати, що в нього поки залишилися якісь "друзі". Варто зазначити, що Сі Цзіньпін наразі не надто прагне отримати цей "титул".
  • Наразі Путін поводиться зі своїми партнерами як придворний – спочатку поклоняється Північній Кореї, а зараз Китаю. Путін намагається всіма силами посилити себе на міжнародній арені.