18 березня російська ЦВК повідомила про беззаперечну "перемогу" Путіна на президентських виборах. Опісля той виступив із промовою, в якій основний акцент зробив на війні з Україною.
Дивіться також На Дніпропетровщині чоловік побив 8-річного хлопчика з вродженою недугою: дитина у важкому стані
Путін не зупиниться
Деякі голоси на Заході закликають Україну "визнати поразку" і "підняти білий прапор", мовляв, за для того, аби порятувати людей від загибелі. Окремі політики в ЄС і НАТО, як-от Віктор Орбан, Реджеп Ердоган та Роберто Фіцо, вважають, що Київ має погодитися на мирні переговори із Росією. У такі хвилини кожен із них забуває про те, що тиснути щодо миру потрібно на того, хто почав війну. А чи хоче Москва справжніх мирних переговорів? Відповідь стає очевидною з "переможної" промови Путіна. У ній він надсилає чіткий сигнал того, що налаштований продовжувати агресію проти України до повного знищення її державності. А далі – на прицілі жадібного ока кремлівського диктатора опиняться інші пострадянські держави.
Саме так в Україні сприйняли слова Путіна про намір створити "санітарну зону" на окупованих територіях. Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк у коментарі іноземним ЗМІ заявив, що висловлювання росіянина були маніфестом агресії. Путін практично прямо сказав про те, що надалі вона лише загострюватиметься.
Водночас у Кремлі, плекаючи подальші загарбницькі плани щодо України, намагаються переконати світ у тому, що миру нібито не хоче Київ, а Москва – відкрита до діалогу. Задля того, аби приховати справжні імперські амбіції, Путін, зокрема, говорив неодноразово про готовність до перемовин. Кілька днів тому він заявив, що Росія погодиться на них лише на власних умовах. Вони передбачають визнання Україною втрату окупованих територій, а також надання Росії "гарантій безпеки" від потенційної "агресії Києва".