Візит сирійського диктатора був невипадковим, пише журналістка Stern Еллен Івітс.

Читайте також: Німецьке видання пояснило, чим Путін образив Меркель під час зустрічі у Сочі

"Путін дозволив Асаду без попереднього попередження прилетіти до своєї літньої резиденції в Сочі, щоб продемонструвати: Сирії без Башара найближчим часом не буде. Глава Кремля тримається за свого союзника. Захід також давно повинен був усвідомити, що і без РФ рішення в Сирії не буде", – йдеться у статті.

На результати зустрічі Меркель і Путіна німецький уряд покладає великі надії, продовжує журналістка. Берлін сподівається знайти в особі Росії союзника для збереження ядерної угоди з Іраном. Німецька економіка сподівається, що Меркель зможе запобігти введенню Росією контрсанкцій, якими Москва загрожує компаніям, які виконують американські обмежувальні заходи. Крім того, ФРН хотілося б отримати гарантії того, що російський газ буде, як і раніше, транспортуватися через Україну нарівні з новим газопроводом "Північний потік-2", пояснює автор публікації.

Можливу ціну за це Путін назвав за допомогою візиту Асада: його підопічний залишається при владі,
– робить висновок Івітс.

Читайте також: "Нічого нового ми не почули": Портников оцінив результати зустрічі Меркель з Путіним

Нагадаємо, 18 травня федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель зустрілась із президентом Росії Володимиром Путіним у Сочі. Лідери країн обговорили низку питань, зокрема, газовий конфлікт навколо постачань блакитного палива із РФ у Західну Європу, ситуацію в Україні та нормандський формат.