Припустимо, з наданням Україні американських ATACMS – німці наважаться передати ракети Taurus. Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко допоміг розібратися 24 Каналу, якщо Україна отримає обидві моделі ракет, то які з них ефективніші – американські ATACMS чи німецькі Taurus.

Дивіться також Долетять до Кримського мосту і не лише: навіщо Україні ракети ATACMS і коли США можуть їх надати

Як воїни можуть використовувати ATACMS

"Чому невелику партію? Згадаймо, що було з М142 HIMARS. Ми одразу отримали їх скільки – десятки, сотні? Ні. Ми отримали декілька одиниць М142 HIMARS та М270 HIMARS. Ми поступово збільшували цю кількість, демонструючи, що використовуємо це озброєння", – сказав Коваленко.

Найімовірніше – це тестова партія, яка допоможе перевірити ефективність ракети. Адже ATACMS мають свої особливості: і позитивні, і негативні.

Ракети мають модифікації з різними бойовими частинами: касетною та унітарною осколково-фугасною. Припустимо, насамперед Україні передадуть ATACMS з касетними бомбами.

За словами Коваленка, цього цілком достатньо, аби завдати високоточного удару по аеродрому, ремонтній базі чи об'єкту, в якому перебувають велика кількість особового складу чи техніка.

Першочергово вони використовуватимуться по материковій частині: Херсонській, Запорізькій, Донецькій та Луганській областях,
– наголосив Коваленко.

Коваленко розповів, які ракети ефективніші – ATACMS чи Taurus: дивитися відео

Після передачі ATACMS – німці наважаться передати Taurus

Тоді як Storm Shadow, SCALP, Taurus та інші українські ракети будуть орієнтовані на тимчасово окупований Крим. Зрештою, якщо Україна отримає ATACMS та Taurus, ракети допоможуть зняти навантаження з авіаційних компонентів Storm Shadow та SCALP.

Я цілком впевнений, що якщо нам передадуть ATACMS, то ми отримаємо і Taurus. Хоча є деякі нюанси з використанням Taurus. Але це така ж сама ситуація, наприклад, як з передачею танків,
– зауважив Олександр Коваленко.

Згадаймо, Німеччина розпочала передачу Leopard 2 після того, як Україна отримала Challenger 2, а також погодила постачання танків Abrams з Вашингтоном. Схожа ситуація може трапитися з передачею ATACMS та Taurus.

Комплексне використання усього буде корисним. Не можна одне без іншого оцінювати. Комплексно усі засоби ураження вноситимуть ефект у знищення російських окупантів,
– підсумував Коваленко.

Що відомо про передачу Україні ATACMS

  • Нещодавно в одному з інтерв'ю Володимир Зеленський нагадав про бажання України отримати ракети великої дальності від США. "Ми на фінішній прямій, я в цьому впевнений", – підкреслив український лідер.
  • До речі, під час візиту до Вашингтона глава держави зазначив, що Україна наполегливо працює над отриманням далекобійної зброї, і результати цієї роботи будуть помітні через певний час. "Буде так само як із F-16. Ми розуміємо, як буде. І настане момент – ми всі це побачимо", – резюмував президент.
  • Зауважимо, що після зустрічі Зеленського з Байденом частина ЗМІ писали, що лідер США нібито пообіцяв надати Україні невелику кількість ракет ATACMS. На ці чутки відреагували в Білому домі.
  • Речниця Карін Жан-П'єр наголосила, що не збирається підтверджувати повідомлення, що з'явилося. Додала, що Байден вже давно сказав, що ATACMS не виключені з обговорення. Однак, поки немає нічого нового для анонсу, підкреслила речниця.