Наприклад, такий показник вірогідності знищення цілей зазначений у тактико-технічних характеристиках ЗРК Patriot, NASAMS та IRIS-T. Про це 24 каналу розповів військовий експерт та головний редактор Defense Express Олег Катков.

Зверніть увагу Чи збільшаться ракетні удари впродовж зими: аналітик назвав три фактори

Чому росіяни перейшли до масованих обстрілів

Окрім того, є ще один важливий аспект – чим більше ракет запускається, тим важче їх збивати. Саме тому росіяни й перешли до масованих ракетних атак. Вони розуміють, що абсолютна більшість ракет буде збита, але, враховуючи їхню велику кількість, певна частина все одно прорве протиповітряну оборону.

Це пов'язано з тим, що у кожного зенітно-ракетного комплексу є поняття кількості цілей, які він може одночасно обстрілювати та банально – запас ракет,
– пояснив військовий експерт.

Так, якщо на умовний ЗРК "Бук" летить 5 ракет, то він може відпрацювати лише по чотирьох цілях. А далі його прикриває інша система ППО. Саме тому протиповітряну оборону вибудовують ешелонами.

Катков пояснив, чому Росії не вдалося здійснити наймасштабнішу атаку: дивіться відео

Ризик повторної атаки наступного дня

Якщо продивитися всю статистику ракетних атак окупантів, починаючи з жовтня, коли вони перейшли до масованих обстрілів, то зазвичай наступного дня вони дострілюють те, що не встигли. Крім того, загарбники намагаються "спіймати" нашу ППО на переміщенні зенітно-ракетних комплексів.

"Чи буде зараз так? Ніхто прогнозувати не буде, але завжди треба пам'ятати, що така можливість є і бути уважним до сигналів повітряної тривоги", – наголосив Катков.

Чому окупанти давно не використовували "Shahed 136"

Російські загарбники давно не застосовували іранські дрони-камікадзе "Shahed 136" під час масованих ударів по Україні. Насправді навіть невідомо, чи отримала країна-агресорка нову партію БпЛА та чи накопичила необхідну для атаки кількість. До того ж є питання до їхньої ефективності.

Є аспект, пов'язаний з погодними умовами. "Шахіди" – це ж не вундерваффе, якась дивовижна зброя. Насправді це доволі примітивний дрон і є питання щодо можливості його експлуатації під час таких умов як обмерзання,
– зауважив військовий експерт.

Чому росіянам не вдалось влаштувати наймасованішу атаку

На супутникових знімках з російського аеродрому "Енгельс" видно, що там є серйозні пошкодження. Так, один з ворожих бомбардувальників ТУ-95 залитий протипожежною піною. Тож 5 грудня окупанти не змогли запустити кілька бортів.

Навіть якщо вони не підійняли два ТУ-95, то це "мінус" 12 ракет або навіть 16, залежно від того, скільки в нього підвісів,
– відзначив військовий експерт.

Крім того, внаслідок "неприємності" на авіабазі під Рязанню пошкоджено бомбардувальник Ту-22М3. На думку Каткова, найімовірніше, що він піде на списання, адже в нього немає частини хвоста та зім'яті форсажні камери.

Інший аспект полягає в тому, що Росія також використовує для масованих атак крилаті ракети морського базування. Для їхнього запуску використовують малі ракетні кораблі класу "Буян" або фрегати класу "Адмірал Макаров".

Так, під час вибухів у Севастопольській бухті 29 жовтня один з фрегатів цього типу був пошкоджений і досі не може вийти в море. Це означає, що Росія втрачає можливість запуску ще 8 ракет.

Масована ракетна атака 5 грудня: що відомо

  • 5 грудня російські окупанти здійснили черговий масований ракетний обстріл. Внаслідок атаки постраждали Київщина, Одещина, Вінниччина та інші регіони.
  • За даними Повітряних Сил, Росія запустила: 38 крилатих ракет Х-101/Х-555, 22 крилаті ракети типу "Калібр", 3 крилаті ракети Х-22, 6 керованих авіаційних ракет Х-59 та 1 – Х-31П. З понад 70 ворожих ракет Силам ППО вдалося збити понад 60 ракет.
  • Також одна ракета окупантів знову перелетіла кордон України та впала на території Молдови, біля міста Бричани. Інформації щодо постраждалих не було.