Усе частіше люди звертають вагу на комфортне планування квартири, розвинену інфраструктуру, мінімалістичний дизайн інтер'єру тощо. Яке житло має більшу популярність серед потенційних покупців, а від яких помешкань відмовляються, 24 Канал розповідає з посиланням на Новини.LIVE.

Зверніть увагу У Києві здають житло всього за 3 500 гривень: що не так з пропозицією

Які квартири не є популярними серед українців

Привабливість для квартир первинного і вторинного ринків дещо відрізняються. Розглядаючи житло в новобудовах, покупці аналізують рейтинг девелопера і терміни здачі в експлуатацію. Якщо компанія затягує завершення будівництва, даючи пусті обіцянки, то є ризик, що вона втратить наявних вкладників і матиме труднощі з пошуком нових.

Про це виданню у коментарі розповіла cпіввласниця девелоперської компанії Well-bud Катерина Джичка. За її словами, в Україні успішно продають проєкти, які відповідають трьом важливим критеріям:

  • адекватна ціна, яка співвідносна з платоспроможністю покупців;
  • зручна локація;
  • стадія будівництва.

Якщо реалізація проєкту супроводжується значними затримками, завищеними цінами або невдалим розташуванням, то продажі йдуть дуже важко.

CEO сімейної агенції нерухомості Liberty Анна Савка-Волкошовець розповіла про декілька високоліквідних шляхів інвестування. Українці купують квартири, щоб проіндексувати вільні гроші або примножити власний капітал у майбутньому. Обирають одно- та двокімнатні квартири в ЖК з терміном здачі до 1 року.

На вторинному ринку популярними є інвестиції у квартири з ремонтом з метою подальшої здачі в оренду. Якщо мова йде про примноження капіталу, то покупці обирають первинний ринок на початковому етапі будівництва з терміном здачі до 18 місяців,
– зазначила експертка.

Які квартири вторинного ринку важко продати

Зменшують попит на житло вторинного ринку такі особливості помешкання:

  • будинок дуже старий і підлягає знесенню;
  • має малогабаритне чи великогабаритне планування, що означає складнощі з комфортним облаштуванням;
  • проблеми з документами – зареєстровані неповнолітні або ж продаж відбувається за довіреністю;
  • застарілі комунікації, які доведеться ремонтувати за власні гроші;
  • житло розташоване на цокольному, першому чи останньому поверсі – існує ризик плісняви, протікання, появи гризунів.

Нині ціни за квадратний метр житла є доволі високими в більшості регіонів. Тому покупці хочуть отримати за свої гроші максимально комфортне помешкання. Забудовникам та продавцям квартир вторинного ринку слід враховувати це.