А враховуючи сезон ремонту та супутні наслідки війни, такі послуги мають попит серед наших співвітчизників. Якщо подивитися на нашу аналітику, зараз користувачі активно цікавляться як дрібними сезонними видами робіт (наприклад, встановленням кондиціонерів), так і більш масштабними – оздобленням стін та монтажем натяжних стель. Давайте розберемося, на що варто звернути увагу, якщо ви також замислилися про ремонт чи нове житло.
Радимо росія розмріялась про "доленосні" перемовини, але не з Україною: чого вона вимагатиме
Попит на ремонт та будівництво
Попри війну, українці активно цікавляться будівельними та ремонтними роботами. А з квітня інтерес до теми ремонту щомісяця зростає. Так, на OLX найчастіше зустрічається пошуковий запит "ремонт квартир". У порівнянні з березнем, у липні користувачі шукали відповідні оголошення втричі частіше.
Серед інших популярних зараз запитів – послуги сантехніків, вивіз сміття, вантажні перевезення, монтаж натяжних стель і роботи зі штукатуркою. Найбільший приріст інтересу серед користувачів ми спостерігаємо до послуг наклеювання шпалер. За чотири місяці він зріс майже у 6,5 разів. А ось послуги з монтажу дверей – навпаки – користувачі шукали менше: 1,7 тисячі запитів у липні проти майже 5 тисяч запитів у січні.
Крім того, в умовах обмеженого постачання газу та можливої опалювальної кризи, зростає інтерес і до утеплення фасадів. Починаючи з травня, це майже 2,7 тисячі запитів щомісяця. Досить завбачливо почати підготовку до термомодернізації ще влітку. Адже гострою й досі залишається проблема транспортування та наявності відповідних матеріалів і обладнання у постачальників. А ось із пошуком виконавців труднощів не мало б виникнути, адже послуги щодо утеплення фасадів уже активно пропонують.
Цікаве Як партія путіна вирішила розіграти карту зруйнованого Донбасу
Які ремонтні послуги пропонують виконавці найчастіше
Є кілька способів ремонту оселі. Найбюджетніший – виконувати усі роботи самотужки. Цей варіант дозволить зекономити кошти, але підійде лише тим, хто впевнений, що зможе впоратися своїми силами, придбати необхідні матеріали і має час на це. Якщо ж часу у вас немає зовсім, можна найняти компанію, яка зробить все "під ключ".
У такому випадку необхідно лише визначитись із виконавцем та узгодити фронт робіт. Однак ця опція обійдеться найдорожче. Компромісний варіант – винайняти спеціалістів на окремі напрямки робіт. Наприклад, підготувати житло до ремонту, винести меблі і придбати будматеріали можна самостійно, а для виконання складних робіт найняти професіоналів.
Для пошуку виконавців можна скористатись рекомендаціями знайомих або спеціалізованими майданчиками. Наприклад, у нас в категорії "Будівництво / ремонт / прибирання" є десятки тисяч оголошень від спеціалістів. Найбільше пропозицій у липні – у сфері будівельних послуг (39,3 тисячі оголошень), серед яких можна знайти як вузькоспеціалізовані види робіт (наприклад, покрівельні чи зварювальні), так і варіанти комплексних рішень (оголошення з умовною позначкою "роботи будь-якої складності").
Для виконання робіт у напрямку “Оздоблення та ремонт” можна знайти спеціалістів з-поміж 17 тисяч оголошень. Користувачі можуть найняти виконавців ремонту широкого профілю, фахівців зі встановлення натяжних стель, а також робітників для приклеювання шпалер та кладки кахлів.
Також серед лідерів пропозицій – категорія "Побутовий ремонт / прибирання", де розміщено 16 тисяч оголошень. Найчастіше в цьому сегменті можна знайти послуги з вивозу будівельного сміття, збирання та розбірки меблів, а також прибирання житла. Обрати фахівців з ремонту сантехніки чи комунікацій можна з приблизно 10 тисяч оголошень. Виконавці у цій сфері найчастіше пропонують послуги сантехніків, прочистку каналізацій та реставрацію ванн.
Не пропустіть Останній ракетний удар росіян по Одесі викликає два питання
Як обрати виконавця робіт
Вибір виконавців грає важливу роль, адже від їхньої кваліфікації та досвіду залежать терміни та якість самого ремонту. Визначитись із вибором може бути непросто, особливо якщо ремонт для вас – справа нова. Передусім необхідно переконатись, що ви обираєте серед актуальних пропозицій. На профільних сервісах є зручні інструменти для цього. Наприклад, ми створили фільтр "Працюємо зараз", який відображає, що спеціаліст чи конкретна компанія працює під час війни. Так ви побачите лише актуальні оголошення.
Далі слід звернути увагу на самі оголошення. Відповідальний підрядник одразу додасть до нього приклади своїх робіт. З фото- та відеозвітів можна зробити висновок про професійність, рівень складності робіт, які виконує спеціаліст, та їхню якість. Проте не обов'язково обмежуватися лише "кейсами", що існують. Ви завжди можете сконтактуватися з автором оголошення та попросити надіслати вам більше прикладів їхніх робіт.
Якщо спілкування зі спеціалістом залишило у вас позитивне враження і ви вирішили його найняти, перед початком робіт необхідно узгодити бюджет, визначити, хто займатиметься придбанням необхідних матеріалів, а також обговорити терміни та гарантії якості, які готовий надати виконавець. Останній пункт дуже важливий. Він є запорукою того, що з вами не станеться, як у фразі "Ремонт не можна завершити, а можна лише призупинити", і ви будете впевнені, що отримаєте результат, на який розраховуєте.
Важливе росія мала ще один Маріуполь 78 років тому
Що вибрати: житло з ремонтом чи без
Щойно ви вирішите придбати нове помешкання, вам доведеться зіштовхнутися з дилемою: вибрати нерухомість з готовим ремонтом чи без нього, а оновлення оселі відкласти на потім. Витрати в обох випадках помітно відрізнятимуться, особливо якщо порівнювати покупку квартири на вторинному ринку та ринку новобудов. Що ж, давайте глибше зануримося в цю тему.
За нашими даними, в липні середня вартість нерухомості в секторі "вторинки" становить 19 070 гривень ща квадратний метр. Квадратний метр житла з євроремонтом коштує на 40% дорожче, ніж без оздоблення – в середньому 27 000 гривень, а у квартирі з косметичним ремонтом – 21 885 гривень. Найдорожче обійдеться авторський проєкт – 36 550 гривень за квадратний метр, що майже вдвічі більше за середню вартість квадратного метра.
Середня вартість квадратного метра в новобудовах становить 25 465 гривень за квадратний метр. При цьому вартість квадратного метра в оселі з євроремонтом на первинному ринку, як і на вторинці, обійдеться в середньому на 40% дорожче – 36 375 гривень. Ціна нерухомості з косметичним ремонтом становить 26 690 гривень за квадратний метр. Водночас вартість квадратного метру під чистову обробку майже не відрізняється від середньої ціни в новобудовах і становить 25 845 гривень за квадратний метр, а авторський проєкт обійдеться більш ніж вдвічі дорожче – 53 127 гривень за квадратний метр.
Тож тим, хто планує придбати житло, варто спланувати і свої майбутні витрати. Якщо наявність якісного ремонту для вас важлива, слід розуміти, що це щонайменше додатково +12% вкладень у розрахунку на кожен квадратний метр нерухомості.
Водночас в умовах постійного зростання цін на будівельні матеріали в майбутньому ви можете витратити значно більше.