Про це 24 Каналу розповів директор з комунікації Work.ua Максим Пилипенко. Він зазначив, до війни на сайті Work.ua було понад 100 тисяч вакансій, але під час вторгнення кількість драматично впала більш ніж в 10 разів – до 6 тисяч. Це мінімальне значення, яке було зафіксовано.

Важливо На одне робоче місце 100 українців: коли ринок праці вибереться з кризи, а зарплати виростуть

Конкуренція за роботу знизилась

Потім, за його словами, щомісяця кількість вакансій зростала.

Квітень 2023 року ми закінчили з показником у понад 82 тисячі вакансій, що є фантастичним результатом зростання. І ринок праці продовжує розвиватись і демонструвати оптимістичні тенденції,
– пояснив Пилипенко.

Він відзначив, що під час російського вторгнення в Україну кількість вакансій впала, але водночас зросла конкуренція: на одну вакансію претендувало понад 100 осіб. І роботу було знайти складно.

Зараз, коли ринок праці в Україні відновився понад на 80%, конкуренція за роботу знизилась. Сьогодні маємо менш як 20 відгуків на вакансію. І це говорить про те, що зараз роботу знайти вже легше,
– додав він.

Директор з комунікації Work.ua наголосив, що для роботодавців виникають нові виклики, пов'язані з дефіцитом кваліфікованих кадрів. Цей дефіцит має декілька причин:

  • велика кількість людей виїхала з України;
  • близько мільйона осіб перебувають у лавах ЗСУ і захищають Україну;
  • внутрішньо переміщені особи переселились у західні області нашої країни.

"З відновленням рівня праці, який є досить високим – 82 тисячі вакансій – це велика кількість, роботодавцям буде доволі складно знайти стільки осіб для того, щоб їх працевлаштувати", – відзначив співрозмовник

Як змінився ринок праці в України з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну: дивіться відео

За рік – з квітня – травня минулого року і до сьогоднішнього дня кількість вакансій зросла у понад 5 разів, а конкуренція за роботу відповідно впала. Зараз вона перебуває на рівні до повномасштабного вторгнення, коли був ринок шукача, і він міг обирати собі роботу.

"Сьогодні робота є. Крім того, виникають додаткові можливості навчання, розвитку і фінансового зростання в той момент, коли роботодавці потребують кваліфікованих кадрів", – підкреслив Максим Пилипенко.

До теми Ціни не впадуть, але інфляція знизиться: яким буде повоєнне відновлення економіки України

Більше про ринок праці в Україні під час війни

  • Державна служба зайнятості України повідомила, що станом на 1 березня 2023 року статус безробітного мали 150 тисяч осіб. Серед них найбільше зареєстровано населення віком від 35 до 44 років та від 45 до 55 років.
  • Як зазначила експертка з ринку праці Валентина Гаврюшенко, український ринок праці відчуває дефіцит кадрів. Особливо є попит на осіб робочих спеціальностей. Проте така ж тенденція спостерігалась й до повномасштабного вторгнення.
  • Водночас за її словами, на ринку праці фактично зовсім відсутня конкуренція серед професій медичної галузі: кардіолога, офтальмохірурга або спеціаліста ультразвукової діагностики.
  • Керівник відділу підбору кадрів компанії Smart Solutions Олена Куцоконь відзначила, що зараз середня заробітна плата в Україні складає приблизно 16 000 гривень. Однак аналітики прогнозують, що сума ставки може піднятись на 15 – 20% в середині 2023 року. Ба більше, роботодавці готові її підвищувати.