Не вщухають розмови про те, кого в Україні можуть призивати на службу. Наприклад, чи мобілізовуватимуть студентів, жінок та інші групи осіб. У матеріалі 24 каналу ми зібрали, що про це відомо.

Читайте також Виїзд жінок за кордон під час воєнного стану: чи є якісь обмеження

Категорії, які не будуть мобілізовувати

Згідно зі законом про "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" до недавнього часу будо передбачена низка категорій громадян, які не підлягають призову з різних причин. Зокрема це:

  • заброньовані працівники;
  • народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
  • Працівники правоохоронних органів;
  • Громадяни, що визнані особами з інвалідністю або тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров'я;
  • Опікуни, на утриманні яких перебувають троє та більше дітей віком до 18 років або батько чи мати, які самостійно виховують дитину, а також батьки, що виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років або дитину з тяжким захворюванням;
  • Люди, які опікуються хворою дружиною чи чоловіком та особи, які мають дружину чи чоловіка з інвалідністю та/або одного зі своїх батьків або батьків дружини чи чоловіка з осіб з інвалідністю І або II групи.
  • Одержувачі професійної передвищої та вищої освіти, асистенти-стажери, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній чи дуальній формах здобуття освіти;
  • Жінки та чоловіки, які мають неповнолітню дитину або чоловіка чи дружину, що проходить військову службу;

Оновлення до закону про військову службу

Парламент не так давно на засіданні ухвалив в цілому два закони про відстрочку від призову для ше двох окремих категорій людей. Близько 280 нардепів проголосували за те, що можуть відтермінувати проходження служби:

  • громадяни, чиї рідні загинули на війні;
  • науково-педагогічних працівників, незалежно від наукового ступеня.

Пояснювальні записки до законів

У пояснювальній записці до тоді ще законопроєкту було вказано, чому депутати взялися за розгляд пропозиції про відстрочку для родичів загиблих воїнів.

Закон розроблено у зв'язку із необхідністю передбачити положення, які б дозволяли особам, чиї близькі родичі загинули або пропали безвісти не тільки під час проведення антитерористичної операції, а також під час ООС та під час дії воєнного стану. Оскільки ризики загинути та пропасти безвісти існують як під час операції Об’єднаних сил, так і під час дії воєнного стану,
– йдеться у документі.

А ось метою ухвалення рішення про відтермінування від призову науковців є те, що держава хоче зберегти педагогічний (викладацький – 24 канал) та науково кадровий потенціал України.

Читайте також Усе, що треба знати про повістки під час воєнного стану

Нагадаємо, раніше 24 канал детально писав про те, хто і де може вручати повістки. Також у матеріалі зазначено, які види повісток існують та що у них має бути вказано.

Варте уваги – Путін заявив, що мобілізація у Росії закінчиться до листопада: дивіться відео