Про це 24 каналу розповів політолог Валентин Гладких. Він також зазначив, що важливим буде навіть не те, що вони побачили на ЗАЕС, а те – чого їм не показали.

Читайте також У кризовому центрі ЗАЕС росіянам "є кого і що приховувати": тим часом працівники прагнуть утекти

Політолог каже, що б не відбувалось – одразу у медіа лунатимуть припущення, що росіяни зможуть використати щось, аби "підважити" підтримку України і ускладнити чи навіть унеможливити отримання нами військової допомоги від наших партнерів.

Зрозуміло, що один із інститутів такої підтримки сьогодні – є засідання "Рамштайн". Я б не стільки звернув увагу на місію МАГАТЕ, як на ті протести у європейських містах, що були інспіровані росіянами,
– зазначає фахівець.

Валентин Гладких каже, що це також спроба росіян втрутитись у внутрішню політику держав, аби опосередковано вплинути на політику урядів цих держав.

Ситуація на Запорізькій АЕС – що відомо

  • Російські війська захопили Запорізьку АЕС ще в березні. Окупанти почали шантажувати світ. Вони замінували станцію і погрожували підірвати її.
  • У серпні росія вдалася до ядерного тероризму. Через провокації окупантів вперше сталося знеструмлення Запорізької АЕС. Кілька разів відбувалося аварійне відключення енергоблоків.
  • Згодом ЗАЕС відвідала місія МАГАТЕ на чолі з її керівником Рафаелем Гроссі. Місія прибула на ЗАЕС 1 вересня.
  • Після відвідин ЗАЕС Гроссі говорив, що фізична цілісність ЗАЕС була порушена декілька разів. Водночас глава МАГАТЕ не сказав, хто саме її порушив.
  • У понеділок, 5 вересня, місія покинула станцію.