Деталі передає 24 Канал з посиланням на допис ГУР. Раніше ми писали про те, як Асад випросив допомогу в Ірану.
Дивіться також Чому у Сирії все так непросто: простими словами про події в країні
Що робить російський контингент у Сирії
До міста Хама, де відбуваються бойові зіткнення, терміново відправляють арабсько-російських перекладачів – вочевидь, для потреб офіцерів ЗС РФ, які намагаються привести до тями війська Башара Асада. Планові ротації російських військ у Сирії призупинені. На підмогу у близькосхідну країну московські вожді вирішили надіслати найманців з "приватних військових компаній" – очікується прибуття бойовиків, ймовірно, з так званого "Африканського корпусу",
– повідомили розвідники.
А загалом росіяни пригнічені через успіхи опозиційних сил – захоплення Алеппо, бойові дії у районі Хами та просування до Хомса.
"Урядова сирійська армія та військові підрозділи держави-агресора Росії зазнають значних втрат, тікають з позицій, залишають озброєння й техніку – відступ має хаотичний характер", – підсумували в ГУР.
Ситуація в Сирії на вечір 2 грудня. Хомс, згаданий у дописі ГУР, лежить на південь від Хами / Інфографіка Levant24
Що відбувається в Сирії
Опозиція завдала удару досить несподівано. Були навіть дані про те, що Алеппо (друге за величиною місто країни) не було готове до оборони. Столиця Сирії, Дамаск, поки що не загрожений, але повстанці швидко просуваються на південь країни.
Їхній наступ почався із заходу – саме в західні райони Алеппо увійшли перші опозиційні війська. Місто трималося буквально декілька днів, тому в мережі стали глузувати про "Алеппо за три дні". Повсталі звільняли в'язнів режиму Асада з тюрем, а містяни запускали феєрверки. Також було захоплено багато російської техніки. Росіяни почали бомбардувати опозицію літаками.
Саме російська авіація допомогла Асаду повернути місто у 2016 році. До того його з 2012 року контролювала опозиція. Але тепер літаки не дуже допомогли – повстанці все одно просуваються.
Асад запросив допомогу в Росії, Москва пообіцяла надати її за 72 години. І провела рокірування своїх командувачів.