За словами директора Служби зовнішньої розвідки Росія Сєргєя Наришкіна, "на початковому етапі військовий контингент складе близько 2 тисяч осіб". Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко розібрав 24 Каналу реакцію Кремля.
Цікаво Перетворюють російську техніку на фарш: як ЗСУ застосовують французькі САУ CAESAR
Кремль занепокоєний
На думку Мусієнка, абсолютно очевидно, що за певних умов французькі війська й не тільки можуть з'явитися в Україні. Розглядаються різні сценарії. НАТО збільшуватиме присутність в Румунії, зокрема Франція. Відповідно така інформація турбує та тривожить Кремль. Той самий Наришкін сказав, що "контингент" стане "пріоритетною легітимною мішенню для атак з боку російської армії".
У них гіпертрофована реакція. Це означає, що їх злякала така ідея. Вони занепокоєні, тому що це викликало бурхливі обговорення та коментування. Мені здається, що Путін частіше коментує ці речі, ніж президент України Володимир Зеленський,
– наголосив керівник Центру військово-правових досліджень.
Франція сплутала "карти" Кремлю, адже росіяни не очікували такої реакції на війну в Україні. Макрон привернув увагу та підняв тему й питання до нашої держави у такий спосіб, що зараз всі європейські ЗМІ про це говорять. До того ж, майже всі країни наголошують, що Київ не може програти, тому його потрібно підтримувати.
Зараз формується дійсність. Наша держава поки не є членом НАТО й на неї не поширюється стаття 5 договору про Альянс, але Україна навіть на базовому рівні отримала усвідомлення європейських політиків, що вона повинна зберегти державність та їй у цьому допоможуть.
Риторика повторилась
Мусієнко пригадав, що у червні 2022 року Україна отримала HIMARS. Опісля Владімір Путін дав інтерв'ю російським пропагандистам, заявивши, що Росія знищуватиме ЗРК. Те ж саме Кремль говорив про Patriot: "Будемо клацати як горішки". Згодом Кремль пригрозив завдавати ударів по конвоях НАТО, які везтимуть зброю в Україну.
Тоді "конвої НАТО – легітимна ціль", а сьогодні вони говорять таке ж про війська. Це дуже символічно. Ми проходимо по прямій: від постачання зброї до можливої появи військ в Україні. При цьому, Росія залишилася на тих же позиціях,
– сказав Олександр Мусієнко.
""Це законні цілі, ми будемо завдавати ударів". Але пройшло два роки. Що ж ви так завдаєте ударів, що Україна навпаки чинить прогрес у підтримці партнерів, а у вас прогресу немає?!", – констатував він.
Макрон може думати над відправленням військ в Україну
- Ще 25 лютого президент Франції Еммануель Макрон порушив питання про можливість введення західних військ в Україну. Водночас він наголосив, що в Альянсу ще немає консенсусу щодо цього питання.
- Французька газета Le Monde пише, що влада Франції замислюється щодо відправки військ в Україну принаймні з 2023 року. Прибути війська можуть вже влітку цього року. Одним із ключових напрямків, за даними журналістів, куди Макрон хотів би відправити війська, було б місто Одеса.
- Також французький лідер заявив, що якщо Євросоюз дозволить Росії перемогти у війні проти України, довіра до блоку буде "зведена до нуля", зокрема з боку країн Східної Європи.