Нинішня ж парламентська коаліція цієї країни представлена лобістами інтересів такого бізнесу, цим і пояснюється дозвіл Німеччини, виданий на будівництво газогону "Північний потік-2", в якому зацікавлена Росія. Про це йдеться в статті Наталії Лебідь для 24 каналу.

Читайте також: "Нормандський формат" щодо миротворців ООН на Донбасі планують без Росії, – росЗМІ

Так, зокрема, директор Інституту зовнішньої політики Григорій Перепелиця зазначає наступне: "Німці до Росії налаштовані переважно позитивно. З Росією асоціюється і об’єднання Німеччини – саме Горбачов "дав добро" на повалення Берлінського муру. Після чого Німеччина стала лідером в Європі і економічним, і геополітичним, впливовим гравцем на європейському континенті і не тільки", цитує експерта Радіо Свобода.

Але справа не лише в падінні Берлінського муру. Росія відповіла "відкриттям для німецького бізнесу величезних ринків. Німецький бізнес фактично "сів на голку" Росії. Ринкову "голку". Такі компанії, як "Мерседес", "Сіменс" отримали колосальні преференції від російського уряду. "Північний потік-2" – теж черговий проект, який працює на німецький бізнес, який не хоче втрачати шалені надприбутки", – говорить Перепелиця.

До того ж, додає він, "якраз соціал-демократи (котрі увійшли до новоствореної парламентської коаліції – "24") представляють інтереси великого німецького бізнесу. Більше того, у Бундестаг прийшла "Альтернатива для Німеччини", яка має чітку проросійську орієнтацію. Відтак канцлеру Німеччини Ангелі Меркель дуже важко знайти баланс між європейськими цінностями і інтересами великого німецького бізнесу. Можливості проведення політики, яка була попередньо – відстоювати європейську солідарність, у неї значно зменшилися".

"Те, що може бути зрадою європейських цінностей, може бути і перемогою інтересів німецького бізнесу. Нашу надію щодо опори на Німеччину буде набагато складніше реалізувати. Путін у гібридній війні проводить дуже селективну стратегію – одним дає "пряники", як Німеччині, іншим – вбиває хімічною зброєю людей, які перебувають під юрисдикцією країн Заходу, як у Британії. Маніпулюючи інтересами європейських країн, добивається певного успіху", – резюмує експерт.

Більше дізнайтеся з публікації.

Читайте також: Ми дотиснули Путіна, – Порошенко