Про це 16 січня говорив Євген Цимбалюк (Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні) під час засідання Постійної ради ОБСЄ, пише Укрінформ.
Зверніть увагу: З 9 лютого змінюються правила перетину кордону з окупованим Кримом
Мовчання та покірність – це стовпи російських зусиль із побудови "потьомкінських сіл" в окупованому Криму. Ми рішуче засуджуємо ці зусилля та закликаємо ОБСЄ та її органи продовжувати займатися цим питанням,
– заявив дипломат.
Адже порушення прав людини та основних свобод з боку окупаційної влади Криму тривають. Наприклад, 13 січня активістку Гульсум Алієву затримали на адмінмежі між Кримом та Херсонською областю, а звільнили її лише через кілька годин після незаконного затримання.
"Вона є дочкою кримськотатарського політв'язня Мусліма Алієва, якого місяцем раніше російський окупаційний суд засудив за сфабрикованим обвинуваченням до 19 років позбавлення волі, попри відсутність будь-яких доказів того, що він вчинив злочин чи планував це зробити", – пояснив Цимбалюк.
Це усталена російська практика – переслідувати членів сімей політичних в'язнів, їх адвокатів та неурядові організації, щоб залякати будь-які незгідні голоси,
– підсумував на Постійній раді ОБСЄ український представник у Відні.
Нагадаємо, ОБСЄ – це Організація з безпеки й співробітництва в Європі, яка займається питаннями контролю над озброєннями, роззброєння та зміцнення довіри й безпеки в регіоні.
Що таке "потьомкінські села"?Це несправжні села, які збудували начебто за вказівкою графа Потьомкіна вздовж маршруту Катерини II, яка у 1787 році їхала інспектувати відвойовані в турків землі.
На землі, яку насправді спустошила війна, імператриця та представники іноземних дворів, що їхали разом з нею, побачили красиві будинки та квітучих людей.
Правдивих підтверджень цієї історії немає, однак вислів "потьомкінські села" міцно увійшов до лексикону для позначення особливо нахабної показухи.
Читайте також: Окупанти Криму назвали вулицю іменем ватажка бойовиків Захарченка, якого підірвали на Донбасі