Цивілізований світ не підтримує росію у її імперіалістичних прагненнях. І навіть там, де новітня свастика не заборонена законом, громадяни не бажають її бачити у себе вдома. Такими доказами поділилися на своїй сторінці у твітері Radio Free Europe/Radio Liberty.
Читайте також Розуміємо, що наступними після України можемо стати ми, – казахський політик
Обурення росіян у Казахстані
Наприклад, росіянам дісталося у курортній зоні Жасибай Павлодарської області. Там росіяни скаржились, що зустріли їх дуже не дружелюбно, адже на задній частині їх авто була наклейка з символом "Z".
Побачили на нашому склі машини ось такий знак (символ "Z" – ред. 24 канал), накинулися на нас зі звинуваченнями, що ми фашисти, що ми напали на Україну,
– роздратовано коментує інцидент росіянка.
Попри те, що у Казахстані не заборонена символіка війни росії проти України, російські туристи зіткнулися з обуренням місцевих жителів і навіть штрафами від поліції за те, що на їхніх автомобілях були розміщені наклейки з нею. Адже, як у відео зазначив казах, сьогодні вони їздять з літерами "Z" по їх дорогам, а завтра можуть зайти з танками.
Відсутність ж такої заборони пояснив казахстанський журналіст, публіцист та правозахисник Сергій Дуванов. За його словами, такий закон досі не прийнятий, адже Казахстан сьогодні перебуває у сфері впливу російської політики.
Не бажаючи сваритися з північним сусідом, вони (Казахстан – ред. 24 канал) не приймають такого закону, бо за цим законом доведеться вмикати політичну складову цієї заборони. А це, я думаю, не сподобається кремлю і тоді можуть бути неприємності,
– зазначив Сергій Дуванов.
Окупантам у Казахстані не раді: дивіться відео
Війна в Україні й Казахстан: останні новини
- У червні на міжнародному економічному форумі у Санкт-Петербурзі президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відмовився визнавати легітимність так званих "ДНР" та "ЛНР". Тоді політик додав, що Казахстан так само не визнає незалежності ні Тайваню, ні Косово, ні Абхазії, ні Південної Осетії.
- На тлі військової російської агресії Казахстан вирішив посилити свою армію. Так, країна збільшила свій оборонний бюджет на 441 мільярд тенге, що дорівнює орієнтовно 918 мільйонам доларів.
- Також у Казахстані вирішили на рік заборонити експорт продукції військового призначення. Президент Касим-Жомарт Токаєв висловив занепокоєння тим, що казахстанська зброя може потрапити в регіональні військові конфлікти, зокрема і в Україні.
- Попри неприйняття закону, який б забороняв символіку війни росії проти України, у Казахстані дуже сподіваються на перемогу України, адже вони добре усвідомлюють можливі загрози від москви. Як розповів ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін, водночас у Нур-Султані продовжать підтримувати контакти з росією, сподіваючись на її програш.
- Таку ж думку висловив й лідер політичної партії Казахстану "Опора народу" Нуржан Альтаєв та зазначив, що казахський народ повністю підтримує Україну у війні проти російського агресора.